FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - PETROLUL 1-0

Jucătorul de la FCSB, criticat după meciul cu Petrolul: „A fost inexistent! Așteptam mai mult de la el”

David Miculescu

Articol de - Publicat luni, 04 martie 2024 09:16 / Actualizat luni, 04 martie 2024 09:50

Viorel Moldovan a analizat victoria obținută de FCSB, 1-0 cu Petrolul, și a subliniat faptul că extrema David Miculescu (22 de ani) a jucat din nou dezamăgitor.

Adus de la UTA în vara lui 2022, pentru 1,7 milioane de euro, David Miculescu a început meciul ca titular, dar a fost schimbat la pauză. Iar prestația lui a fost criticată de Viorel Moldovan.

Faza care i-a scandalizat pe specialiști: „Ce-i maimuțăreala asta?! Îi iau ăia pe capotă”
FCSB - PETROLUL 1-0

David Miculescu, criticat după FCSB - Petrolul

„E o victorie meritată de FCSB. A avut inițiativa, a avut ocazii. A avut ocazii pe finalul primei reprize și a început foarte bine partea a doua. A făcut trei schimbări foarte corecte la pauză. Trebuiau făcute. Parcă cei de la FCSB s-au trezit după acele schimbări.

Au ieșit Alhasasn, Octavian Popescu și Miculescu. A fost un șoc pentru echipă. Modificările au adus o altă dinamică. Miculescu a fost inexistent. Îmi pare rău de el. Îmi doream să văd mai mult de la el, să-l vedem periculos în fața porții. Nu a fost să fie, a fost foarte ușor anihilat de defensiva Petrolului”, a spus Viorel Moldovan la PrimaSport.

A fost un meci foarte urât, puțin spectaculos. Din păcate, Petrolul merită să nu joace în play-off. E o echipă care a demonstrat că nu merită. În acest meci nu a existat din punct de vedere ofensiv. Fotbalul nu iartă. De partea cealaltă, FCSB cred că știa că va fi un meci greu, un meci închis, fără spații. FCSB a meritat victoria, a avut ocazii, a încercat mai mult. FCSB câștigă un meci complicat.
- Florin Răducioiu

Vreau să îmi felicit jucătorii, a fost o săptămână cu multe meciuri, 3 la rând, iar atitudinea lor pe parcursul fiecărui meci a fost ireproșabilă. Știam că va fi greu, dar echipa a dat dovadă de atitudine și disciplină. Am reușit să luăm punctele, ne bucurăm, iar de mâine vom pregăti meciul cu Rapid.
- Elias Charalambous

VIDEO. Raul Rusescu a analizat partida dintre FCSB și Petrolul: „Cu emoții pe final, însă FCSB a dominat”

Match Quiz Universitatea Craiova - Rapid

Te pricepi la Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale pe Universitatea Craiova - Rapid și câștigă premiile puse în joc!

Citește mai multe știri din Superligă:

Florinel Coman, după 1-0 cu Petrolul: „M-am montat când mi-a venit oferta de 5 milioane” » Colegul pe care-l laudă: „Ne-a scos!”
Basarab Panduru n-are milă după FCSB - Petrolul: „A venit la meci? A fost cocoş, iar acum găină”