FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - GAZ METAN 4-0

Devastatori cu Mediaș, Man și Tănase au pus tunurile pe CFR: "Mergem la Cluj să câștigăm"

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 septembrie 2017 22:26

Dennis Man a continaut și în meciul cu Gaz Metan, 4-0, seria evoluțiilor bune din acest sezon. La final, puștiul de 19 ani a declarat că și-a propus să marcheze din ce în ce mai multe goluri pe parcursul acesui sezon.

"Prima repriză a fost mai grea, dar ne bucurăm că am scos mingea pe margine în a doua repriză și ne-am desfăcut. Contează să câștige echipa, nu cine marchează. Obiectivul meu este să înscriu cât mai multe goluri și să-mi ajut echipa. A fost fault la mine înainte de gol, dar m-am ridicat și am înscris pentru că așa am simțit.

Avem meciuri grele, cu CFR și Dinamo, sper să gestionăm bine situația și să câștigăm cât mai multe puncte", a declarat Dennis Man, la Look TV.

Autor al primei "duble" de când se află la FCSB, căpitanul Florin Tănase a subliniat importanța meciului din etapa următoare cu CFR Cluj.

"Importantă e victoria, am făcut un meci bun, am jucat , am pasat, am deschis adversarul și am marcat multe goluri. E prima mea dublă la Steaua, sper s-o țin tot așa. Mai am probleme la picior după operație și după meciuri mai am dureri, trebuie să pun gheață.

Urmează cea mai importantă săptămână pentru noi. Trebuie să mergem la CFR să câștigăm, e un meci foarte important", Florin Tănase, potrivit sursei citate.

Citește AICI cronica partidei FCSB - Gaz Metan 4-0. FCSB joacă joi la CFR și duminică acasă, cu Dinamo.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”