Comentarii (21)
jony1973
jony1973  •  06 Decembrie 2016, 09:15

Nu avem antrenor. Andone nu reuseste sa-i invete sa paseze. Echipele antrenate de el nu au posesie si incearca sa joace numai contraatac. In schimb il foloseste pe Nistor mereu desi da multe pase la adversar. Italianul este foarte lent si rigid, nu departe de Romera. Andone nu vede nimic, eu am obs de la primul meci al lui Cecareli

poli_4_ever
poli_4_ever  •  06 Decembrie 2016, 04:33
Postat de bvd_magheru pe 05 Decembrie 2016, 23:10

Eu dupa cum stiti bine fiind originar din zona zero a bucurestiilor, bucurestean vechi de vitza nobila si cerebral am calculat bine si m-am decis sa renunt la a fi simpatizant dinamo dupa 40 de ani . Sunt convins ca am stiut ce fac . Va lasa cu marius, amigo , texte si ceilalti . Nu le mai ramane decit sa se concentreze pe meciurile cu fosta steaua . De fapt derbiuri nu se mai pot numi deloc . Eu am prins derbiuri care se tranmiteau pe mai multe continentele si cele doua echipe jucau semifinala dupa semifinala din cele mai importante competitii de club europene .

Tu, maghernitzo, ti-ai dorit toata viata sa fii bucurestean, dar ai ramas acelasi tzaranete nascut la coada vacii, undeva intr-un sat din Baragan. Intre timp, manat de foame, ai fugut din tara, dar ai ramas la fel de jalnic, maghernitza :)) Bucurestenii vechi rad cu lacrimi de tine. La fel rad si banatenii. Si moldovenii. Si ardelenii, dar si dobrogenii. Dinamovisti, stelisti etc, nimeni nu da un ban pe ineptiile tale de semianalfabet emigrant

dase
dase  •  05 Decembrie 2016, 23:22

Omul are o scuza,era frig afara si a vrut sa își încălzească ciucurelul.

dl.axinte
dl.axinte  •  05 Decembrie 2016, 23:06

...asta-i adevarata fata a meltenilor blatisti de la sc fcdb 1948 SA... o mizZzerie de echipa care fara arbitri platiti nu-s in stare sa faca un punct ....

khal_37
khal_37  •  06 Decembrie 2016, 11:15
Postat de corsair83 pe 06 Decembrie 2016, 08:24

Nu mai fi taranoi Steaua cu noi a jucat vai mama ei..da a fost acel penalty, dar apoi a avut multe minute la dispozitie sa-si arate valoarea si sa intoarca meciul. Nu te poti lega de o faza cand echipa ta nu joaca nimic. La fel si noi cu Gaz, a fost un penalty inventat de Tudor 1-0 pt Gaz, dar nu ne-a oprit nimeni sa jucam fotbal a 2-a repriza

La 0-2 alta era soarta meciului stai linistit. Hotogan a avut grija de asta.Voi sa fiti sanatosi si sa va bucurati de aceasta noua hotia dar nu uitati....in viata totul se plateste.

dinamo_forever_77
dinamo_forever_77  •  06 Decembrie 2016, 08:26

Asta este....capul sus. Bravo pentru declaratiile de bun simt. !!!

corsair83
corsair83  •  06 Decembrie 2016, 08:24
Postat de Neculaescu Mircea pe 05 Decembrie 2016, 23:07

n-a mai fost ba hateganu sa va conduca la victorie, nu? ***!

1072677989472062
Cosmin Cosmin  •  06 Decembrie 2016, 08:04

Hihihihiiii

corsair83
corsair83  •  06 Decembrie 2016, 07:31

Ma baga in boale echipa asta a mea..eram sigur ca urmeaza pas gresit dupa cele 2 victorii cu Steaua si Voluntari. Defapt la ce valoare are campionatul nostru nici o echipa nu se detaseaza..Gaz poate bate pe Astra inca odata pe noi si apoi infrangere cu Poli Timisoara