FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - STEAUA, ORA 20:30, DIGISPORT ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Dinu: "A existat o tentativă de corupere la jucători!". Borcea a discutat cu Adrian Cristea pentru a lămuri lucrurile!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 17 martie 2010 00:00

Un nou scandal la Dinamo! Înaintea derby-ului cu Steaua, Cornel Dinu a făcut o dezvăluire care ar putea dinamita jocul din Ştefan cel Mare.

Directorul tehnic al alb-roşiilor a spus la Fabrica de Sport de la Telesport că a existat o tentativă de corupere a unuia dintre elevii lui Cornel Ţălnar:

"S-a întîmplat ceva dubios înaintea meciului cu Steaua. Cei din Ghencea nu sînt corecţi înaintea acestui derby! Ţălnar e la Săftica şi habar n-are ce să facă, nu ştie cum să mai joace, pe cine să bage în teren. S-a încercat coruperea unor jucători".

Surse din cadrul clubului au dezvăluit că directorul executiv Cristi Borcea a avut o discuţie personală cu Adrian Cristea aseară pentru a lămuri lucrurile, dar detaliile dialogului au rămas secrete. Unul dintre liderii echipei a comentat: "Credem că sînt diversiuni josnice", în timp ce un alt jucător a completat: "Nu ne dezbină astfel de zvonuri, avem încredere unii în ceilalţi şi vom face totul pentru a cîştiga".

Citește și:
Gluma virală cu Shakira, după momentul din deschiderea Campionatului Mondial
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Gluma virală cu Shakira, după momentul din deschiderea Campionatului Mondial
„Ceremonia 360 de grade” aplicată în premieră la Mexic - Africa de Sud » Ideea lui Del Piero schimbă Mondialul
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
„Ceremonia 360 de grade” aplicată în premieră la Mexic - Africa de Sud » Ideea lui Del Piero schimbă Mondialul
42 de lei o apă minerală, berea e lux » Prețuri care te sperie la Mexic - Africa de Sud, primul meci al Mondialului
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
42 de lei o apă minerală, berea e lux » Prețuri care te sperie la Mexic - Africa de Sud, primul meci al Mondialului
Becali și Șucu construiesc de zor » Imaginile surprinse astăzi lângă București: asta l-a convins pe Pancu să semneze!
Superliga
Becali și Șucu construiesc de zor » Imaginile surprinse astăzi lângă București: asta l-a convins pe Pancu să semneze!
Gigafabrică de miliarde euro în România
Profit.ro
Gigafabrică de miliarde euro în România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Hegemonie absolută a unui miliardar! „Becali de Tijuana” are 23 de copii și a cumpărat tot fotbalul mexican: „Femeia este animalul meu preferat”

Impact MAJOR în Superliga! » FIFA a aprobat două noi reguli parcă făcute special pentru fotbalul românesc


Comentarii (36)
 •  17 Martie 2010, 18:38

Mda se putea sa nu spuna unul o prostie mai mare ca el si daca nu uitam cine vorbeste mai bine nu mai citesti articolul. Suntem patetici chiar uneori. Nu tin cu nici o echipa de la derby dar ma surprinde cum balacarim fotbalul romanesc chiar de catre uni care se lauda ca au facut multe pt el. RUSINE tovarase DINU RUSINE.

 •  17 Martie 2010, 16:06

sa luam exemplu vaslui - steaua 0 - 3 din ultima etapa de acum 3-4 ani. steaua a promis prima vasluiului daca se da la o parte. adik nu steaua, gigi. nu le-a dat niciun ban, dar moldovenii au inghitit momeala. radoi pe tunel vb cu alti stelisti despre valiza imaginara din vestiarul moldovenilor, care s-au dat imediat la o parte. asa si acum: daca unul e lacom si prost si musca momeala de ce sa nu incerci? esti tu vinovat ca faci misto de cristea si el accepta? asta dem cat de mult ii pasa lui

 •  17 Martie 2010, 16:06

In afara de valize,brichete,arbitrii si corupere de jucatori mai poate ciobanul sa castige altfel?

Vezi toate comentariile (36)
Comentează