FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Duckadam crede că Dinamo e deja în Liga 2: „Nu are nicio șansă, dacă nu se vor lua decizii aberante joi”

Duckadam crede că Dinamo e deja retrogradată
Duckadam crede că Dinamo e deja retrogradată

Articol de - Publicat miercuri, 29 iulie 2020 17:38 / Actualizat miercuri, 29 iulie 2020 18:10

Helmut Duckadam (61 de ani) nu crede că Dinamo se mai poate salva de la retrogradare, dacă sezonul se termină pe teren.

LPF vrea ca Dinamo să revină pe teren duminică, în deplasarea de la Voluntari. „Câinii” nu s-au mai antrenat de 12 zile și ar dori o păsuire, dar programul aglomerat nu permite acest lucru. Duckadam, rival tradițional al formației din Ștefan cel Mare, le dă șanse mici de salvare.

Duckadam: „Dinamo va retrograda!”

„Eu sper să se încheie pe teren acest campionat, nu sunt de acord deloc să se mărească numărul de echipe la 18. Dacă vom mări campionatul eu cred că şi sumele de bani vor fi mai puţine, se vor dilua. Jucători nu vor fi atât de mulţi şi buni. Din punctul meu de vedere s-a făcut o greşeală de la început. Dacă tot s-a luat modelul german, trebuia aplicat acel model, când un jucător este pozitiv este tras pe dreapta şi campionatul se joacă în continuare. La noi este invers. Cei care nu reuşesc să se ferească şi cred că este şi vina lor, să intre în izolare acasă, la club, dar echipa să joace.

 De ce nu dau şansa tinerilor să joace la Dinamo? Eu cred că va retrograda. Nu are nicio şansă dacă se va juca Liga 1 şi nu se iau nişte măsuri aberante joi (n.r. ziua Comitetului Executiv), eu cred că retrogradează", a declarat Duckadam, conform Agerpres.

Clasament play-out Liga 1: 

VIDEO. Duckadam, dezvăluire neștiută până acum: „Dinamo ne-a confiscat tot! Am venit cu mâinile în buzunar! Ne-au luat tot, tot, tot”

Citește și alte știri despre fotbalul din Liga 1:

Mihai Rotaru, finanțatorul Craiovei, a reacționat după amânarea meciului cu Astra: „Rămânem aici, vrem să jucăm! Ne vom cere drepturile. E o variantă și să câștigăm cu 3-0”

LPF laudă Dinamo: „Trebuie să le mulțumim public pentru asta!”

Citește și:
Mihai Stoica, surprins de imaginea din peluza lui Dinamo Zagreb: „N-am mai văzut așa ceva!”
Europa League
Mihai Stoica, surprins de imaginea din peluza lui Dinamo Zagreb: „N-am mai văzut așa ceva!”
Titi Aur și-a scos la vânzare vila de 800.000 de euro: „5 dormitoare, piscină acoperită, saună, grădină” » În ce oraș din România se află
Altele
Titi Aur și-a scos la vânzare vila de 800.000 de euro: „5 dormitoare, piscină acoperită, saună, grădină” » În ce oraș din România se află
Florin Prunea: „E transferul ultimilor 2-3 ani în Liga 1”
Superliga
Florin Prunea: „E transferul ultimilor 2-3 ani în Liga 1”
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
Stiri extrasport
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
Nou aeroport pregătit în România FOTO
Profit.ro
Nou aeroport pregătit în România FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Dan Negru, scandalizat de subiectul anului pe piața media din România: „Ca să vezi, trebuie să plătești!”

Selecționerul României, șocat de ce a găsit în Danemarca: „Despre ce vorbim? Dimineața, tot cartierul!”


Comentarii (23)
537095073301815
Izabela Iuliana Nazare  •  29 Iulie 2020, 19:27
Postat de gladiator pe 29 Iulie 2020, 19:19

Daca NU SE IAU DECIZII ABERANTE JOI, DINAMO RAMANE IN LIGA 1!!! Stie *** altceva???

Decizie aberanta a fost atunci cand a aparut in liga 1 fcsb !Vorbesti mult si prost ,ti-au mai spus - o si altii , de aia te-au dat afara de la fcsb !

346236883208256
Bogdan Mirzac  •  29 Iulie 2020, 20:31

Duckadam ești născut cu stea în frunte . In afara celor 4 penaltiuri ce ai mai facut pt.echipa ta . Eu îți spun doar așa și bagă la cap . Voinescu ,Toma , Coman , Iordache , Morar, Raducanu , Adamache , Lung , Stelea , Prunea , Lobonț. Tu slugă la ciobanie . Scuza ma Duckadam dar mai sunt mulți înaintea ta. Vorbești mult și prost .

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

elgabri
elgabri  •  29 Iulie 2020, 20:12

Cat a activat la fcsb doar pe teren s a jucat, ce ipocrit !

Vezi toate comentariile (23)
Comentează