FOTBAL  »  Superliga  »  UTA - FARUL

FOTO Fază controversată la Sibiu » Farul a cerut penalty cu UTA

Articol de - Publicat sambata, 16 decembrie 2023 15:17 / Actualizat sambata, 16 decembrie 2023 15:54

Farul a cerut vehement o lovitură de la 11 metri cu UTA, în etapa #20 din Superliga, în meciul jucat la Sibiu.

Pe finalul primei reprize, Louis Munteanu a pătruns de unul singur în careu, iar după ce a trecut de linia de 16 metri a căzut după un contact cu Benga.

+1 FOTO

Fază controversată la UTA - Farul

Arbitrul Iulian Călin părea că nu vede bine fază, având un jucător e la UTA în față, pe direcția pe care putea observa ce s-a întâmplat în careu.

Nici cei din camera VAR nu au intervenit, spre nemulțumirea celor de la Farul, iar la cabine s-a intrat cu scorul de 0-0, după un joc echilibrat în prima repriză. Arbitru VAR la meciul de la Sibiu a fost Mariana Trandafir iar Arbitru AVAR a fost Valentin Avram.

Rapid, ca Bayern și Dortmund » Model revoluționar în Giulești: „Vreau să ajungem la 10 milioane de euro”