FOTBAL  »  Superliga  »  CONCORDIA CHIAJNA - POLI IAȘI 0-0

FOTO » Concordia Chiajna - Poli Iași 0-0 » Egal cu o mulțime de ocazii de gol

Articol de GSP - Publicat vineri, 26 august 2016 16:50

Concordia Chiajna și Poli Iași au terminat la egalitate în primul meci din etapa a șasea, scor 0-0.

Vezi meciul liveTEXT

Ieșenii au avut prima mare ocazie în minutul 38, când Țigănașu a șutat însă peste poarta lui Bălgrădean de la marginea careului de 16 metri. La ultima fază a primei reprize, Andrei Cristea a executat bine o lovitură liberă de la 17 metri, dar portarul ilfovenilor a scos mingea de sub bară.

Tot atacantul moldovenilor a ratat o bună ocazie imediat după pauză, când a scăpat singur spre poarta lui Bălgrădean, dar șutul său trece puțin pe lângă poartă.

Concordia a răspuns și ea prin Buleică, în minutul 54, care a reușit o foarfecă de efect de la marginea careului de 16 metri, însă Grahovac a respins în corner. Ilfovenii au avut cea mai mare ocazie de gol cu trei minute înainte de final, când Pena a reluat superb cu capul, dar portarul ieșenilor a respins în lateral.

Concordia Chiajna a acumulat 7 puncte și ocupă locul 10 în clasament, fiind neînvinsă în ultimele trei etape, în timp ce Iașiul e la o lungime distanță, dar cu un meci în minus.

Echipele de start:

Chiajna: Bălgrădean - Feussi, Albu, Melinte, Mamele, Bucurică - Buleică, Grădinaru, Roșu - Cristescu, Pena
Rezerve: Voicu, Koenders, Constantinescu, Tincu, Serediuc, Asanache, Bărboianu

Poli Iași: Grahovac - I. Voicu, Mihalache, Frăsinescu, Ciucă, Țigănașu - Bole, Vasile, Mitici, Ștefănescu - Cristea
Rezerve: Caparco, Bădic, Târșă, Sato, Piccioni, Ciucur, Saric