FOTBAL  »  Superliga  »  ASA TÂRGU MUREȘ - DINAMO

Dinamoviștii se consideră dezavantajați » Se putea da 11 metri la Gnohere. Experții confirmă: "Fără niciun dubiu!" + "Doar un orb nu dădea penalty!"

Articol de GSP - Publicat luni, 12 septembrie 2016 21:47

Gnohere a ratat un penalty în prima repriză a meciului dintre ASA Târgu Mureș și Dinamo, însă trupa lui Ioan Andone putea beneficia de o nouă lovitură de pedeapsă în partea secundă.

La scorul de 0-0, în minutul 51, Gnohere a primit o pasă pe culoar de la Palici, dar când trebuia să ajungă la minge atacantul a fost împiedicat de intrarea prin alunecare a lui Gabi Matei, dar centralul George Găman a lăsat jocul să continue, deși atacantul dinamovist a cerut lovitură de pedeapsă.

Din reluări se vede că fundașul lui ASA n-a atins mingea, ci piciorul lui Gnohere.

"Decizie corectă e lovitură de la 11 metri fără niciun fel de dubiu. Nu poți greși într-o asemenea fază extrem de clară. Nu are niciun fel de scuze arbitrul" Ion Crăciunescu

"Doar un orb nu dădea penalty la Gnohere!"
Adrian Porumboiu

Dinamo a pierdut însă partida de la ASA, scor 1-2, după dubla lui Zicu, respectiv reușita lui Rotariu.

Generația de Aur, show și la microfon » Hagi, Petrescu și Lăcătuș s-au întrecut în glume: „Cine a petrecut până la 3:00 nu mai joacă!”. Răducioiu, emoționat până la lacrimi: „Oameni buni...”
Nationala
Licitație la dineu pentru echipamentele Generației de Aur » Cât a plătit Șucu pentru tricoul lui Mourinho + Hagi a stabilit recordul serii
Nationala
Șocant! Fotbalistul plătit de Dinamo cu 24.000 de euro pe lună: „O spun din sursă sigură”

Cine transmite la TV meciul de adio al Generației de Aur » Ploaie de staruri mondiale pe Arena Națională