FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - VIITORUL

FOTO şi VIDEO Dinamo, a 3-a înfrîngere pe teren propriu cu Viitorul! Echipa lui Hagi s-a impus, 3-2! Gol superb Patrick Petre

Articol de GSP - Publicat vineri, 07 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 07 noiembrie 2014 22:32

Viitorul a cîştigat meciul cu Dinamo din "Ştefan cel Mare", scor 3-2. Este a 3-a victorie consecutivă în tot atîtea meciuri a echipei lui Hagi după tot atîtea vizite pe terenul "cîinilor".

Urmăreşte aici desfăşurarea liveTEXT a partidei!

VIDEO cu golul marcat de Mitrea!

VIDEO cu cea de-a doua reuşită a lui Mitrea!

VIDEO cu golul lui Gavrilă!

VIDEO cu golul lui Bonilla!

VIDEO cu golul lui Petre!

Gică Hagi rămîne neînvins după 4 meciuri pe banca Viitorului, avînd două victorii şi două remize.

Elevii lui Hagi au început mai bine meciul şi au deschis repede scorul prin Mitrea în minutul 5, din penalty. Mitriţă a fost faultat în careu de Fai Collins, iar centralul Cătălin Găman a arătat punctul cu var, de unde căpitanul Viitorului a marcat.

Mitriţă putea majora avantajul, dar a fost egoist, finalizînd de unul singur o acţiune personală (18). În minutul 21, Bilinski a trimis în bară după o centrare perfectă venită de la Grecu.

Golul a venit tot în poarta lui Marc. Mitrea a executat impecabil o lovitură liberă, ducînd scorul la 2-0. Stoican s-a dovedit inspirat la pauză. La doar trei minute după ce a intrat pe teren, Gavrilă a redus din diferenţă cu un şut în forţă dina fara careului (49).

Şuturile lui Matei (67) şi Rotariu (68) nu şi-au atins ţinta, iar fanii din Ştefan cel Mare şi-au pierdut răbdarea, fluierîndu-şi favoriţii.

Ultimul gol al oaspeţilor a fost înscris de Bonilla, care a marcat după o pasă a lui Benzar. Ultimul gol al meciului a fost înscris de Patrick Petre, care a şutat superb, mingea a lovit transversala şi a intrat în poartă.

Echipele de start:

FC Dinamo Bucureşti: Marc – Fai, Nedelcearu, Cordoş, Grecu – Bărboianu, Boubacar – C. Matei, M. Alexe, V. Lazăr – Bilinski

Rezerve: Kovacs – Durimel, I. Şerban, Elton, D. Rotariu, Patrick Petre, Gavrilă

FC Viitorul: Buzbuchi – Cr. Manea, Ţîru, Mamele, Mitrea – Daminuţă, Benzar – Andjelkovic, Fl. Tănase, Mitriţă – Bonilla

Rezerve: Balauru – Puţanu, S. Pană, R. Marin, Mărkuş, Nikolov, Neacşa