FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - CS U CRAIOVA 1-1

FOTO şi VIDEO » Dinamo - CS U Craiova 1-1 » Oltenii rămîn neînvinşi în ultimele patru meciuri

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 octombrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 05 octombrie 2014 23:19

Dinamo şi CS U Craiova  au disputat ultimul meci al zilei, scor 1-1, într-o seară în care roş-albii au comemorat 14 ani de la moartea lui Cătălin Hîldan.

CS U Craiova a deschis scorul în minutul 26 prin autogol al lui Steliano Filip. Mingea trimisă în spate de Bawab s-a lovit de fundaşul dinamovist şi a intrat în poarta lui Marc.

În repriza a doua, Dinamo a atacat mai mult şi Alexe a obţinut un penalty în minutul 51. Lovitura de la 11 metri a fost transformată de Kamil Bilinski.

După acest rezultat, Dinamo face 19 puncte şi se află pe locul 5, la egalitate  cu Astra. CS U Craiova a urcat pe locul 11, cu 12 puncte.

VIDEO Vezi aici autogolul lui Steliano Filip

VIDEO Vezi aici golul lui Kamil Bilinski

Dinamo: Marc - Fai, Durimel, Cordoş, Filip - Bărboianu, Boubacar - Lazăr, Rotariu, Matei - Alexe

Rezerve: Kovacs – Miranda, Grecu, Elton, I. Şerban, Gavrilă, Bilinski

VEZI AICI DESFĂŞURAREA LIVETEXT A MECIULUI

CSU Craiova: Bălgrădean – Achim, Frăsinescu, Acka, Vătăjelu – Bancu, Madson, Tîrnăcop, Băluţă – Bawab, Curelea

Rezerve: Brac – Velcovici, Ferfelea, Nuno Rocha, Pleşan, D. Varga, Avrămia

Dinamoviştii sînt cu un moral foarte ridicat, după victoria cu 3-0 în faţa Rapidului. Jucătorii lui CS U Craiova sînt într-o foarte bună, cîştigînd ultimele două meciuri de campionat.