FOTBAL  »  Superliga  »  VASLUI - CFR CLUJ, AZI, 20:30, DIGISPORT 1 ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

FOTO + VIDEO Cu doi oameni în plus pe teren, gazdele nu au marcat » Vaslui - CFR Cluj 0-0

Articol de GSP - Publicat luni, 25 februarie 2013 00:00 / Actualizat luni, 25 februarie 2013 22:32

Vaslui a început mai bine partida, iar Antal şi Sînmărtean au avut cele mai mari ocazii în primele 25 de minute. Imediat, Varela a intrat imprudent la Weldon şi Haţegan acordă lovitură de pedeapsă. Căpitanul Cadu a ratat însă, a şutat modest, pe centrul porţii şi Cerniauskas a respins.

CFR Cluj a reuşit să obţină un punct în deplasarea de la Vaslui, scor 0-0, chiar dacă a jucat cu doi oameni mai puţin pe teren.

VIDEO cu cele mai importante faze din Vaslui - CFR Cluj

După doar 10 minute, acelaşi Cadu a intrat extrem de dur asupra lui Milanov, lovindu-l cu genunchiul în faţă, iar Haţegan nu a ezitat şi i-a acordat direct cartonaşul roşu. Bulgarul nu a mai putut continua şi a fost transportat la spital. Acolo i-au fost scoşi 5 dinţi. Nu a fost singurul eliminat, pentru că şi Valente a primit "roşu" în prelungirile primei reprize.

În partea a doua s-a jucat la o singură poartă, iar Varela, Costin, Antal şi Stanciu au ratat ocazii foarte mari. Vaslui nu a reuşit însă să marcheze chiar dacă a avut doi oameni în plus pe teren pentru 45 de minute.

FC Vaslui - CFR Cluj a fost liveTEXT pe GSP.RO

În etapa următoare, Vaslui are o deplasare foarte dificilă cu Pandurii Tg. Jiu, iar CFR Cluj va juca acasă, împotriva Oţelului.

ECHIPELE DE START:
FC Vaslui: 12. Cerniauskas - 20. Milanov, 5. Celeban, 3. Varela, 23. Sălăgeanu - 16. Caue, 30. R. Costin - 8. Antal, 18. Sînmărtean, 10. N. Stanciu - 19. Temwanjera
Rezerve: 89. C. Straton, 67. Cordoş, 70. Nexhipi, 78. N'Doye, 88. Buhăescu, 17. Popovici, 33. Charalambous

CFR: 1. Felgueiras - 3. Ivo Pinto, 20. Cadu, 13. Piccolo, 45. Camora - 23. Godemeche, 8. Sepsi - 14. Maah, 22. Hora, 10. D. Valente - 86. Weldon
Rezerve: 44. Stăncioiu, 26. Celestino, 12. Maftei, 19. Bjelanovici, 40. Obiora, 24. Rada, 7. Deac

Arbitru: O. Haţegan Asistenţi: V. Avram, M. Nicoară.

Rezultat șoc în optimi la Roland Garros! 6-0, 6-0 în 40 de minute
Tenis

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring