FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

Gaz Metan a învins Unirea Alba Iulia într-un amical

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 februarie 2010 00:00

Formaţia Gaz Metan Mediaş a câştigat, cu scorul de 2-1 (0-1), partida amicală susţinută, sâmbătă, cu Unirea Alba Iulia, care a avut loc pe stadionul din Copşa Mică.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Dudiţă (foto) '80 şi '88, iar pentru formaţia din Alba Iulia a înscris Jovanovici '53, informează Mediafax.

Partida s-a disputat pe parcursul a două reprize, prima de 60 de minute, iar cea secundă de 45 de minute.

„Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”