FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Gică Hagi sare în apărarea lui Costel Gâlcă: "Are nevoie de timp ca să-şi pună amprenta asupra echipei"

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 29 noiembrie 2014 19:20

Gică Hagi i-a luat apărarea lui Costel Gâlcă după ce acesta a pierdut meciul de la Aalborg, scor 0-1, iar Steaua e acum aproape de a rata primăvara europeană.

“Sincer, în condiţiile în care are un antrenor nou, Steaua a făcut un sezon bun pînă în momentul de faţă. Bineînţeles că mai sînt lucruri de pus la punct ca să fie extraordinar, dar asta se face în timp.

Au trecut doar 6 luni, are o echipă nouă, o echipă într-adevar cu jucători buni, dar are nevoie de timp ca să-şi pună amprenta. Uşor, uşor a făcut un lot bun”, a spus Hagi la DolceSport.

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”

Comentarii (10)
alexgsp
alexgsp  •  30 Noiembrie 2014, 04:34
Postat de jgionea pe 29 Noiembrie 2014, 22:15

Sunt total de acord cu Gica Hagi...In pauza meciului cu Aalborg la Digisport, doi ex-fotbalisti de marca, Ilie Dumitrescu si Balint, un cunoscut manager de fotbal, Dinu Gheorghe, conveneau ca Steaua a avut cea mai reusita repriza din liga Europa, dupa un joc frumos, combinativ si cu numeroase ocazii create de gol.Repriza a doua a fost ceva mai echilibrata, cu Keseru et co. avand cateva mari ratari. Danezii au marcat un gol...Asta e fotbalul...De unde e vinovat ...Galca?

Da domnul meu, Hagi stie Fotbal si stie ce spune. Restul sint chibiti si vad numai jumatatea goala de pahar. Multe echipe pot juca mai bine si sa piarda. Toti chibiti trebuie sa se dea jos din capul echipei Steaua si s-o lase sa-si pregateasca ultimul joc. Gazetarii l-au urcat in toate galaxiile pe Lucian caci au vrut sa fie platiti dar in schimb au destabilizat echipa care oricum joaca foarte multe meciuri si are nevie de liniste nu de Bla, bla de mediocritati. Curaj Steaua , nu cititi Media si pregatiti-va meciul cu Kiev. Bafta