FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID

Herea riscă soarta lui Lazăr dacă nu semnează prelungirea contractului!

Herea a marcat golul trei al echipei sale cu FC Vaslui (3-0) la debutul în noul sezon
Herea a marcat golul trei al echipei sale cu FC Vaslui (3-0) la debutul în noul sezon

Articol de - Publicat marti, 26 iulie 2011 00:00 / Actualizat luni, 25 iulie 2011 21:44

Herea poate ajunge la echipa a doua dacă nu semnează în aceste zile prelungirea acordului. Şase rapidişti intră la iarnă în ultimele 6 luni de contract!

Rapidul e din nou în alertă de genul Costin Lazăr, fostul căpitan pe care clubul l-a pierdut gratis din cauză că nu a reuşit să-l convingă în timp util să semneze prelungirea contractului.

Şefii vor să-l cheme în aceste zile la negocieri pe "decarul" Ovidiu Herea (26 de ani), fotbalist care a intrat în ultimul an de contract. Golgeterului din sezonul trecut i s-a pus deja în vedere că ar face bine să semneze prelungirea acordului, altfel riscă să ajungă la echipa a doua, cum a păţit şi Lazăr la un moment dat. Într-un clasament al salariilor de la Rapid, Herea ar ocupa un loc de mijloc, fiind remunerat cu 140.000 de euro anual.

Încă patru plus Deac
Rui Duarte, Ezequias, Pancu şi Grigorie vor intra şi ei la iarnă în ultimele 6 luni de contract şi din ianuarie 2012 vor putea semna cu alte echipe, dacă pînă atunci gruparea din Grant nu se grăbeşte să le securizeze acordurile. Un al şaselea rapidist care în vara lui 2012 îşi va încheia angajamentul este Deac, însă în cazul mijlocaşului e vorba de o altă situaţie, el fiind doar împrumutat de la Schalke 04.

Ce salarii au cei 6 cu contractele scadente vara viitoare:
- Herea (26 de ani) - 140.000 de euro (anual)
- Rui Duarte (30 de ani) - 140.000 de euro
- Ezequias (30 de ani) - 140.000 de euro
- Grigorie (29 de ani) - 120.000 de euro
- Deac (25 de ani) - 300.000 de euro
- Pancu (33 de ani) - 72.000 de euro

11 goluri şi 5 pase de gol a reuşit Herea pentru Rapid în campionatul trecut

2.000.000 euro este cota de piaţă a lui Herea conform transfermarkt.de

Citește și:
Microbuzul cu suporterii lui PAOK, spulberat pe șoseaua din România! Șapte morți și trei răniți » Posibilele cauze descifrate de specialistul Titi Aur
Campionate
Microbuzul cu suporterii lui PAOK, spulberat pe șoseaua din România! Șapte morți și trei răniți » Posibilele cauze descifrate de specialistul Titi Aur
Gigi Becali a izbucnit în direct: „Pentru asta, Rapid nu va lua titlul niciodată. Dumnezeu va face dreptate!”
Superliga
Gigi Becali a izbucnit în direct: „Pentru asta, Rapid nu va lua titlul niciodată. Dumnezeu va face dreptate!”
Și-a etalat corpul perfect pe marginea piscinei, înaintea Jocurilor Olimpice de iarnă: „Ne vedem la Milano”
Jocurile Olimpice
Și-a etalat corpul perfect pe marginea piscinei, înaintea Jocurilor Olimpice de iarnă: „Ne vedem la Milano”
A semnat și poate debuta vineri la Dinamo » Ce spune Andrei Nicolescu despre transferuri
Superliga
A semnat și poate debuta vineri la Dinamo » Ce spune Andrei Nicolescu despre transferuri
EXCLUSIV Bancă scoasă la vânzare în România
Profit.ro
EXCLUSIV Bancă scoasă la vânzare în România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (10)
bursuculvisiniu
bursuculvisiniu  •  27 Iulie 2011, 16:56
Postat de alpin pe 26 Iulie 2011, 09:36

Cat de prooost trebuie sa fie cineva care are in lot un jucator de valoare si il trimite la echipa a doua?!? Ce daca nu vrea sa semneze prelungirea contractului?!? Poate nu-i convine contractul! Poate are o oferta mai buna!! Poate n-are clubul bani sa-l mai tina!!! Dar, cat timp are contract, foloseste-l!!!

nu-l trimite nimeni pe Herea la echipa a 2-a, articolul e bullshit. GSP isi da din nou in petic si ne arata din nou de unde isi incaseaza salariile...

iulicuta
iulicuta  •  27 Iulie 2011, 03:04

Ba GSP-ule bai "fratilor" voi chiar nu va mai potoliti???!!! Lasa-ti Rapidul in pace nu mai bagati zazanie va dat oierul lovele sa mai faceti putina zarva??? Voi nu vedeti ca nu aveti nici o sansa , nu va mai crede nimeni cu stirile astea de 2lei. Nu mai incercati sa dezbinati Rapidul ca nu aveti nici o sansa!!!!

jonydeep90
jonydeep90  •  27 Iulie 2011, 00:53

la fiecare meci al rapidului sa le dedicam macar 10 min de scandari “politicoase”la toti pe rand ..udrea,samoila ,udrea de la pro…etc numai asa o sa auda o tara intreaga”in direct de…. slugile astea !!!!

Vezi toate comentariile (10)
Comentează