Comentarii (18)
freddy
freddy  •  30 Iulie 2023, 19:02
Postat de lefter_popescu pe 30 Iulie 2023, 18:49

Amice asta e cusurul tău...ai uitat sau poate ești de rea credință, cand Rapidului i-au fost anulate doua lovituri de 11 m pt ca au întrat adversarii în teren. Dar când au ratat, nici arbitrul și nici cei de la VAR nu au decis repetarea. Un alt "ajutor al arbitrilor a fost ,când intr-un meci cu Petrolul , centralul a decis de 3 ori repetarea loviturii de la 11m, doar doar petroliștii sa înscrie...însă Popa ( acum la Torino) se tot ambitiona sa nu primească gol. Dacă în finala CCE , arbitrul ar fi procedat la fel, niciodată Duckadam nu ar fi aparat 4 penalty-uri. Am sa amintesc de golul macat regulamentar de Papeau și anulat pt. ca la bara opusa se afla un jucător al Rapidului- pe aceeași linie cu portarul. Sau în meciul cu Mioveni , un alt gol înscris de Dungagjic a fost anulat pt ca Sefer era cu un fundaș lângă bara opusa atacantului. Nu mai vorbesc de accidentarea lui Papeau ( ieșit 5 luni ) iar adversarul nu a primit măcar un galben. E adevărat ca la fcsb Dawa , spre finalul primei reprize l-a faultat dur pe Bauza ( care nu a mai putut juca) și nu a primit măcar un galben. Tot Dawa îl faultează din spate ( ca ultim aparator ) pe Alibec , primește rosu dar nu părăsește terenul de joc timp 2 minute ( de teama lui Gigi Valiza) .Mai mult,nu pleacă la cabine , se mai pierd 1- 1,5 minute . În final se așează în buza tunelului. Dar surpriza vine când comisia nu-l sancționează cu 3 etape pt atitudine nesportiva, ba nici cu doua etape ,ci fundașul fcsbist primește doar o et

Ce sa zic? Îmi amintesc doar ce ne ați făcut în meciul direct... Ne ați rupt picioarele. Hai sa o lăsăm asa. Nu sunteți voi defavorizați cum nu suntem nici noi

lefter_popescu
lefter_popescu  •  30 Iulie 2023, 18:49
Postat de freddy pe 30 Iulie 2023, 15:42

Sa fii rapidist și sa te vaiti de arbitraj este culmea tupeului de cartier Giulesti.

freddy
freddy  •  30 Iulie 2023, 15:42
Postat de lefter_popescu pe 30 Iulie 2023, 11:05

...ca de obicei, când fcsb are mare nevoie, VAR-ul " își face datoria". În rest mare bulan și un chiriches care de la început si-dat în petec cu gafele lui atât cât sa ne aducem aminte de el. Putea da cel mai " interesant " autogol după toate gloabele pământești. PS- În meciul Rapid -Botosani, când Dungandjic a fost faultat în careu VAR-ul a "dormit pe el". Iată o mostra de greșeli în care Rapid are 0-1 la vale și Fcsb 1-0 la deal.

freddy
freddy  •  30 Iulie 2023, 15:23
Postat de farul_campioana pe 30 Iulie 2023, 11:03

Bine că s-a dezumflat Coman și că va reintra într-o pasă proastă. Iar golul lui Tavă se datorează lipsei de marcaj. În Europa sau în meciurile mai tari va avea marcaj și nu va da niciodată gol de acolo. Sunt semne bune după meciul de aseară.

3 penalty uri! Vreme buna la mare! :)))) Asa ati facut tot campionatul trecut si continuati si acum. Nu ți e bă rușine de rușinea ta?

fibra
fibra  •  30 Iulie 2023, 13:01

Baluta este exact ce era de asteptat,adica zero.Sa se ia de mana cu O.Popescu de 100 milioane,cu Cordea,Miculescu,fantoma Ngezana si multi altii.

freddy
freddy  •  30 Iulie 2023, 12:57
Postat de luciann pe 30 Iulie 2023, 10:58

...si ca n-am avut niciun accidentat cu ghiolbanii aia! Coman trebuia sa inchida meciul cu penalty-ul ala...si am fi avut un final mai linistit!

Ma amuza când toți susțin ca "vai ce slab joacă ". Aha, lasă să jucam slab și sa câștigăm... Anul trecut erau fericiți ca jucam bine și am pierdut. Poate fi anul nostru. Nu vad cine sa ne pună piedica. Numai sa stea ciobanul liniștit. Sau poate o fi învățat și el ceva despre antrenorat in 7 ani. :))

ceglumabuna  •  30 Iulie 2023, 11:57

Haterul de serviciu !!! Spre deosebire de tine .. eu o sa sustin si farul ...i Europa !!

ciobanudorin_2006
ciobanudorin_2006  •  30 Iulie 2023, 11:27

Experții lui peste prăjit de la Digi.Echipa Fcsb...a jucat f bine în prima repriza.Șut a jucat f bine peste toți.In repriza a 2 a cu intrarea lui Olaru Fcsb nu a prea jucat.Analizati repriza a 2 a și veți vedea. Nu știu cine îl unfla pe Olaru.Atata timp cât nu știi sa pasezi din prima și cari mingea inutil nu ești fotbalist.Nu ești Messi sa fie clar .Frânează jocul e recalcitrant simulează își ceartă coechipierii într un mod negativ .Se va rata dacă nu și schimba mentalitatea. Octavian Popescu în revenire.E sabotat de coechipieri .Nu au banca de rezerve ...le va fi greu sa câștige campionatul.CFR e favorita...pe FCSB...o vad pe locurile 2...3...4.