FOTBAL  »  Superliga  »  UNIREA URZICENI

Indicaţii pe fereastră

Articol de - Publicat marti, 10 noiembrie 2009 00:00

Fiind suspendat şi fără acces în vestiar, Petrescu a găsit o soluţie ingenioasă de a discuta cu jucătorii săi în pauza meciurilor

Comisia de Disciplină a FRF nu-l poate opri pe Dan Petrescu să discute cu elevii săi în pauza meciurilor. Deşi a primit două etape de suspendare pentru că a protestat la deciziile lui Sebastian Colţescu în partida din Cupa României, "Bursucul", care a urmărit partidele cu Craiova (3-2) şi Braşov (0-0) din tribună, a reuşit prin metode extrem de ingenioase să le ofere jucătorilor indicaţii la finalul primelor 45 de minute!

Etapa trecută, sub Tîmpa, Dan a plecat din tribună şi a ieşit în stradă, ducîndu-se la fereastra de la vestiar a echipei sale. Totuşi, nu a putut vorbi prea mult cu Galamaz şi compania deoarece, după doar cîteva minute, a fost reperat de Dinu Gheorghe. Preşedintele lui FC Braşov a trimis repede doi agenţi de pază pentru a-l aduce înapoi în stadion pe antrenorul Unirii Urziceni.

Pe teren propriu, Petrescu s-a descurcat şi mai bine. Magazia de echipament a Unirii e lipită de vestiarul gazdelor, iar tehnicianul de 41 de ani l-a rugat pe administratorul de la stadion să-i facă o fereastră de 15 pe 15 centimetri în perete, pe unde le-a dat indicaţii jucătorilor ialomiţeni la pauza meciului cu Craiova!

"Sezonul acesta nu voi mai avea nici o etapă de suspendare, pentru că nu vreau să afectez în acest fel performanţele echipei"
Dan Petrescu, în vară

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă