FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - FC ARGEŞ 2-2

Ionuţ Badea: "După prima repriză eram mulţumit cu un egal, dar partea a doua ne-a aparţinut"

Articol de - Publicat miercuri, 08 aprilie 2009 00:00

Antrenorul lui FC Argeş, Ionuţ Badea, şi-a felicitat elevii după remiza obţinută la Mediaş, însă aprecizat că mai corect ar fi fost ca echipa sa să cîştige toate cele trei puncte:

"La 2-0 în minutul 20 şi cu două cartonaşe galbene primite, mă declaram mulţumit şi cu un egal. Dar după ce am văzut desfăşurarea celei de-a doua părţi, cînd am avut meciul la discreţie, am ajuns la concluzia că am pierdut două puncte pe care am fi meritat să le cîştigăm.

Oricum, îmi felicit jucătorii pentru atitudine. Au demonstrat încă o dată că specialitatea noastră este revenirea după ce sîntem conduşi", a declarat Ionuţ Badea la conferinţă.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”