FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - UNIREA URZICENI

La fel ca şi anul trecut, CFR şi Unirea îşi dispută Supercupa în prelungiri

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 iulie 2010 00:00

La fel ca şi anul trecut, CFR Cluj şi Unirea Urziceni au nevoie de prelungiri pentru a fi departajate.

Supercupa 2010 pleacă în minutul 91 cu acelaşi scor ca şi în ediţia precedentă, 1-1, cu menţiunea că ediţia din acest an se dispută la Cluj, pe stadionul campioanei, şi nu pe teren neutru (Giuleşti), la fel ca în 2009.

Totuşi, scenariul din urmă cu 12 luni se respectă fidel. După ce au condus cu 1-0 graţie reuşitei lui Cadu (41), feroviarii s-au văzut atunci egalaţi de Sorin Frunză  la 5 minute de la reluare. Totuşi, tot eiaveau să se impună la penalty-uri cu 3-2.

Va fi la fel şi de această dată?

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: „Vreau să știe lumea” » S-a spus că soția l-a părăsit în urma accidentului

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”