FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - CFR CLUJ 2-1

VIDEO Chiajna obține o victorie mare cu CFR Cluj, scor 2-1 » După această etapă, Poli Timișoara mai poate spera doar la un loc de baraj

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 mai 2016 16:54

Concordia Chiajna a învins pe teren propriu CFR Cluj în etapa a 12-a din play-out-ul Ligii 1, scor 2-1.

Vezi meciul liveTEXT

CHIAJNA - CFR CLUJ 2-1
A marcat: Pena 5, Purece 80 / Beleck 72 (VIDEO)

Ilfovenii au deschis scorul rapid și în minutul 5 au trecut în avantaj după reluarea lui Pena din careu cu capul, la colțul lung.

Ardelenii au egalat în minutul 71. Bucurică l-a faultat pe Jakolis, iar Colțescu a decis că s-a produs în careu și a dat penalty. Cristian Lopez a ratat lovitura de la 11 metri, însă balonul a ajuns la Camora, care a trimis în transversală și de acolo Beleck a marcat.

Trupa lui Adrian Falub a obținut cele trei puncte în minutul 80 prin Purece, care a șutat pe jos, la colțul scurt.

Concordia Chiajna a urcat pe locul 4, cu 31 de puncte și etapa viitoare cu Petrolul își poate asigura rămânerea în prima ligă. CFR a rămas pe poziția a doua, cu 33 de puncte.

Cu acest rezultat, ACS Poli Timișoara, cu 20 de puncte, mai poate prinde doar un loc de baraj. Poziția a 6-a e ocupată de Voluntari, cu 25 de puncte.

clas

Chiajna: Bălgrădean - Grădinaru, Tincu, Niasse, Odibe, Bucurică - Cristescu, Obodo, Giurgiu - Pena, Garcia

CFR Cluj: Vâtcă - Coelho, Tinc, Goian, Camora - Nascimento, Petrucci, Gomelt - Vitor Bruno, Lopez Cristian, Nouvier