FOTBAL  »  Superliga  »  CSMS IAȘI - ASTRA 1-1

CSMS Iași - Astra 1-1 » Liderul s-a împiedicat la Iași, în condiții de vizibilitate minimă

Articol de GSP - Publicat duminica, 06 decembrie 2015 17:20

Liderul Ligii 1, Astra Giurgiu, s-a împiedicat în Copou, nereușind s-o învingă pe CSMS Iași. Scorul a fost deschis de Alibec încă din minutul 7, în timp ce ieșenii au egalat prin Vasile Gheorghe.

Prima repriză a fost una echilibrată, ambele echipe alternînd jocul deschis cu tatonarea la mijlocul terenului. Alibec a deschis scorul devreme, iar Gheorghe a reușit să egaleze înainte de pauză cu ajutorul unui șut care l-a păcălit pe Lung Junior.

În a doua parte a meciului, ieșenii au fost mai periculoși, punîndu-l în dese rînduri la încercare pe goalkeeperul giurgiuvenilor. Meciul s-a terminat la egalitate, Astra pierzînd puncte importante în lupta pentru titlu.

La Iași, vremea nu a fost foarte îngăduitoare, ceața instalată pe stadionul lui CSMS cu jumătate de oră înainte de începerea partidei, a făcut aproape imposibilă urmărirea partidei.

Vezi liveTEXT desfășurarea meciului

Echipele de start:

CSMS Iași: Grahovac - Voicu, Ciucă, Mihalache, Țigănașu - Bole, Al. Crețu, Mitici, Onduku - V. Gheorghe - Golubovici
Rezerve: Caparco, Bosoi, Goge, Enescu, Grigorie, Piccioni, Joao Paulo

Astra: Lung Jr. - Queiros, Geraldo, Dandea, Al. Stan - Boldrin, Boubacar - Enache, Teixeira, De Amorim - Alibec
Rezerve: Gavrilaș, Moise, Oros, D. Florea, D. Niculae, I. Roșu, Al. Ioniță II

Tragedie în fotbalul românesc! Jucătorul din Liga a 2-a a murit înecat în râul Olt
Liga 2

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring