FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - PANDURII 1-0

VIDEO » A doua victorie a lui Baciu la cîrma Concordiei, 1-0 cu Pandurii

Articol de GSP - Publicat vineri, 01 mai 2015 17:03

Concordia Chiajna a învins pe propriul teren Pandurii, scor 1-0, după golul marcat de Mihai Dina.

Primul sfert de oră a fost lipsit de ocazii la cele două porţi. În minutul 16 însă Serediuc a primit un balon în careu şi a trimis puternic la colţul scurt, dar Mingote a fost atent şi a respins în lateral.

Cu şapte minute înainte de finalul primei reprize, Dan Nistor a văzut cartonaşul roşu pentru că şi-a lovit adversarul fără minge.

În minutul 58, Mihai Pena a primit o minge în zona punctului de la 11 metri de la Adrian Cristea, a combinat cu Mihai Dina, iar acesta din urmă l-a executat pe Mingote.

După acest prim joc al etapei a XXX-a, Pandurii rămîne pe locul 10, cu 35 de puncte, la o lungime de Concordia.