FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FC VOLUNTARI 3-1

VIDEO+FOTO » "Câinii" mușcă tot mai tare » Dinamo a învins lejer FC Voluntari, scor 3-1, și urcă pe primul loc

Articol de GSP - Publicat luni, 15 august 2016 23:00

Dinamo a învins pe teren propriu FC Voluntari, scor 3-1, și urcă pe primul loc în Liga 1, cu 10 puncte din patru meciuri.

DINAMO - FC VOLUNTARI 3-1
VIDEO / TEXT
Au marcat: Gnohere 12, Filip 16, Lazăr 27 / Ivanovici 90+4

"Câinii" au deschis scorul rapid, în minutul 12, prin Gnohere, care a reluat cu capul în poarta lui Bornescu, de lângă Filipov și Balaur, centrarea venită de la Hanca.

Patru minute mai târziu, Palici a șutat de la distanță, Bornescu a respins în față, dar Steliano Filip a fost pe fază și a împins mingea în poartă. Scorul primei reprize a fost stabilit în minutul 27, când Lazăr a înscris după centrarea aceluiași Hanca.

În prelungirile partidei, Ivanovici a marcat golul de onoare.

Dinamo e noul lider al Ligii 1, cu 10 puncte din patru meciuri, însă Steaua are maximum de puncte după trei etape. Voluntari e pe poziția a 5-a, cu 6 puncte.

Echipele de start:

Dinamo: Brănescu – Romera, Nedelcearu, Mevlja (cpt), Filip – Hanca, Busuladzic, Palic – Rotariu, Gnohere, Lazăr.
Rezerve: Penedo - Popescu, Popa, Petre, Olteanu, Șerban, Marc.
Antrenor: Ioan Andone

FC Voluntari: Bornescu – Filipov, I. Balaur, Maftei (cpt), L. Cazan – Novac, Moke, L. Marinescu – Popadiuc, Fl. Cernat, Ivanovici.
Rezerve: Balauru – Tăbăcariu, Căpățînă, A. Lungu, G. Deac, Spahija, Ad. Bălan.
Antrenor: Florin Marin

Arbitru: Istvan Kovacs (Carei)
Asistent 1: Ovidiu Artena (Vaslui)