FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FC VOLUNTARI 5-0

VIDEO Hat-trick hero » Bud s-a distrat cu FC Voluntari și a marcat de trei ori în victoria CFR-ului, 5-0

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 septembrie 2016 19:50

CFR Cluj a învins-o categoric pe FC Voluntari, 5-0, la capătul unui meci spectaculos.

CFR Cluj - FC Voluntari 5-0
Au marcat:
Bud 4', 50', 57', Omrani 6, Gomelt 90+2 - VIDEO

Cristi Bud a fost eroul meciului, marcând de trei ori. Atacantul CFR-ului a deschis scorul în minutul 4, iar în minutul 50 a majorat scorul cu o execuție superbă, cu exteriorul, de la marginea careului. Bud a făcut hat-trick-ul în minutul 57 și a marcat prima oară trei goluri într-un meci după șase ani. Omrani, cel care l-a înlocuit pe Bud, a marcat în minutul 73, iar în minutul 90+2, Gomelt a stabilit scorul final.

CFR Cluj ajunge la 7 puncte și urcă pe locul 10. Echipa clujeană nu a mai pierdut pe teren propriu din decembrie 2015, timp în care a obținut 9 victorii și 5 egaluri. FC Voluntari rămâne pe locul 7, cu 11 puncte.

Echipele de start

CFR Cluj: Mincă - T. Lopes, Larie, Horj, Peteleu - Gomelt, Nascimento - Rus, Ruiz, Nouvier - Bud
Rerzeve: Marc, Tînc, Ene, Pintea, Sorsa, Chiriță, Omrani

FC Voluntari: Bornescu - Filipov, I. Balaur, Maftei, Acsinte - Novac, Tăbăcariu - Popadiuc, L.Marinescu, Ivanovici - Cernat
Rezerve: Balauru, Coman, Hrvoje, Lungu, Căpățână, Cazan, Bălan

Florinel Coman a remarcat singurul detaliu pozitiv, după ce România s-a făcut de râs cu Liechtenstein: „E cel mai important lucru”
Nationala
Prima reacție a lui Edi Iordănescu, după rușinea din România - Liechtenstein: „I-am atenționat!”
Nationala

Avem lista de rezervă a selecționerului României! Cele 4 nume de back-up pentru Euro 2024 + termenul pentru închiderea listei

Povestea României la primul Euro, din 1984: am lăsat Italia acasă! » Fără niciun stelist, cu cel mai tânăr selecţioner pe bancă şi debutul lui Hagi la un turneu final la doar 19 ani