FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - CFR

FOTO ŞI VIDEO Rapid - CFR Cluj 3-2 » Giuleştenii au revenit jucînd în zece după 0-2 la pauză

Articol de GSP - Publicat sambata, 25 august 2012 00:00 / Actualizat sambata, 25 august 2012 23:34

Rapid a cîştigat primul derby al acestei etape, scor 3-2, după ce la pauză tabela arăta 0-2 în favoarea ardelenilor şi giuleştenii erau cu un om mai puţin pe teren, după ce Oros a fost eliminat.

Golurile şi cele mai importante faze le poţi urmări aici VIDEO!

Cu un prim "11" improvizat din cauza confruntării cu Basel de miercuri, CFR Cluj a intrat foarte bine în joc şi după o mare ocazie a lui Godemeche a reuşit să înscrie de două ori.. Eliminarea lui Oros trebuia să le facă viaţa mai uşoară ardelenilor, însă nu a fost aşa.

La pauză foarte mulţi suporteri ai Rapidului au plecat de pe stadion şi au pierdut o repriză de vis pentru echipa lor. Giuleştenii au înviat, şi cu un om mai puţin pe teren au înscris de 3 ori şi au reuşit să cîştige o partidă care la pauză era ca şi pierdută, problema fiind doar scorul cu care avea să se întîmple acest lucru.

Meciul este comentat liveTEXT aici!

Rapidul se va deplasa etapa viitoare la Tîrgu Jiu, pentru a da piept cu Pandurii lui Grigoraş, în timp ce clujenii primesc vizita Petrolului Ploieşti. Pînă la meciul cu echipa lui Mircea Rednic, CFR are de jucat returul cu FC Basel.

Echipe de start:

RAPID: Pecanha - M. Roman, Oros, Glauber, Bozovici - Grigorie, Pavlovici, Teixeira, Herea - Goga, Ilijoski
Rezerve: Albuţ, Codrea, N. Grigore, Milisavljevici, Voicu, Surdu, M. Constantin

CFR: Felgueiras - Ivo Pinto, Piccolo, Nuno Diogo , Sepsi - Vass, Maftei, Godemeche - Nicoară, Ronny, Hora
Rezerve: Stăncioiu, Bastos, Rui Pedro, Sougou, Panin, Celestino, Diogo Valente