FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID

Minunea Surdă » Rapidul revine pe tabelă cînd atacantul giuleştean e introdus pe teren

Articol de - Publicat joi, 22 noiembrie 2012 00:00 / Actualizat miercuri, 21 noiembrie 2012 22:04

Alb-vişiniii s-au specializat în răsturnări de scor în acest sezon.

Aşa s-a întîmplat şi cu Gaz Metan, luni seara, în Giuleşti. Conduşi cu 1-0 şi cu un om în minus pe teren timp de 18 minute, cît a trecut între eliminarea lui Burcă şi cea a lui Negru, elevii lui Marian Rada s-au impus cu 2-1! Golul victoriei a fost reuşit de Herea în minutul 80, el executînd un penalty obţinut de Romeo Surdu!

E a doua oară în acest sezon cînd atacantul e decisiv pentru echipa sa. Cu CFR Cluj, în etapa a 6-a, Rapidul a revenit de la 0-2, tot pe teren propriu, şi tot după ce pierduse un stoper, pe Oros. Şi atunci, ca şi acum, cel care a avut un rol important a fost Surdu. Introdus pe teren în minutul 59, ex-stelistul a scos penalty-ul din care Grigore a egalat şi a şutat periculos la faza premergătoare golului victorios, reuşit de acelaşi Grigore.

"Cît să vă mai scot?" :)
La finalul partidei, euforic şi fericit că echipa a cîştigat, Surdu a postat un mesaj pe contul său de Facebook: "Cît să vă mai scot?". A doua zi, dimineaţa, a şters postul respectiv, după ce cîţiva suporteri rapidişti îl ironizaseră.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”