FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - STEAUA 2-1

Mircea Rednic: "Accidentarea lui Cristescu ne-a dat peste cap"

Articol de GSP - Publicat duminica, 30 septembrie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 30 septembrie 2012 23:54

Mircea Rednic, antrenorul Petrolului, a vorbit despre înfrîngerea echipei sale cu Steaua, scor 1-2.

"A fost un joc echilibrat. Am reuşit să conducem, Steaua a egalat în minutul 45, dar nu ştiu dacă a fost henţ la Chipciu. Repriza a fost echitabilă, dar noi am intrat cu moralul slăbit la pauză, luînd gol în ultimul minut. Cristescu s-a accidentat, asta ne-a dat peste cap. Nu meritam să primim gol, apoi n-au mai avut ocazii, doar golul doi.

Apoi, noi am avut cea mai clară şansă, cu Hamza. Ne-au mai surprins pe contre, dar am reuşit să-i blocăm. Un egal era echitabil. Steaua are o echipă cu experienţă, noi sîntem la început de drum. Îmi pare rău de jucători, dar şi de suporteri, care au fost exemplari astăzi", a spus Mircea Rednic la DigiSport Special.