FOTBAL  »  Superliga  »  OŢELUL - FC BRAŞOV 1-1

VIDEO Brînci spre "B" » Oţelul remizează acasă cu FC Braşov, 1-1, şi se scufundă şi mai mult în subsol

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 martie 2015 00:00 / Actualizat sambata, 07 martie 2015 19:58

Oţelul Galaţi şi FC Braşov au terminat la egalitate, scor 1-1, într-un meci din etapa a XX-a din Liga 1, după ce gazdele au deschis scorul rapid.

Gălăţenii au marcat primul gol în minutul 8 prin Laurenţiu Iorga, cel care a fost găsit în faţa porţii de o pasă a lui Tudorie. Reuşita braşovenilor a venit în minutul 66, cînd Hotoboc a respins în lateral un şut de la distanţă, iar mingea a ajuns la Marian Constantinescu care a împins mingea în poartă.

Minutul 69 a însemnat stabilirea unui record în Liga 1, Yulu Matondo a intrat în locul lui Tudorie, el fiind cel de-al 200-lea străin care prinde minute în stagiunea curentă! Detalii aici

Cu şase minute înainte de final, Altama a sărit la cap cu Zlomislici şi l-a lovit cu cotul în figură pe acesta, după care arbitrul i-a arătat direct cartonaşul roşu. Fotbalistul "stegarilor" n-a mai putut continua partida şi i-a lăsat locul lui Lucian Goian.

***

Vezi desfăşurarea liveTEXT a partidei

Vezi VIDEO cu golul lui Iorga

Vezi VIDEO cu golul lui Constantinescu

Echipele de start:
Oţelul: Hotoboc - Solomou, Miron, Cucu, D. Popescu - Altama, Tavares - L. Iorga, F. Cernat, Hamroun - Tudorie
Rezerve: Ma-Kalambay, Murgoci, Leca, Tătar, Brigido, Popa, Matondo

FC Braşov: Fl. Iacob - G. Matei, Novakovici, Artjunin, Novak - Leko, Zlomislici - C. Ganea, Aganovici, M. Constantinescu - L. Ganea
Rezerve: D. Mutu, Străuţ, L. Goian, Moraru, C. Ţîră, M. Buga, Ciocîlteu

La câteva ore după ce a semnat cu Rapid, Moldovan anunță că Șucu i-a schimbat planul: „S-a modificat totul”
Fostul căpitan al lui Dinamo se-ntoarce acasă: omul cu 9 trofee vine sub comanda lui Kopic!
Starul Barcelonei este OUT de la Euro 2024, iar selecționerul dă vina pe club: „Acesta este prețul pe care-l plătim”
Euro 2024

„Băi Ianis bă, ăsta e caracter?!” » Sosirea naționalei i-a lăsat cu gust amar pe românii adunați la Wurzburg: „V-au luat banii mințile!”

Și semafoarele sunt LGBT! Ce a văzut GSP la festivalul Pride din München » Dezmăț total, copii aduși la dansuri provocatoare, evenimente sadomaso pe străzi