FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Pandi rîde de Bănel! » Panduru ironizează modul în care Nicoliţă execută fazele fixe

Nicoliţă este cel mai vechi component al Stelei, el fiind adus de la Poli în urmă cu aproape 7 ani
Nicoliţă este cel mai vechi component al Stelei, el fiind adus de la Poli în urmă cu aproape 7 ani

Articol de GSP - Publicat luni, 15 august 2011 00:00 / Actualizat luni, 15 august 2011 01:36

Bănel Nicoliţă - căpitan al echipei naţionale cu San Marino şi Bănel Nicoliţă - ironizat de un fost stelist. Aşa arată o săptămînă normală pentru mijlocaşul dreapta de 26 de ani al roş-albaştrilor.

Sîmbătă seară, la Dolce Sport, internaţionalul stelist a fost ţinta ironiilor lui Basarab Panduru. Ex-fotbalist al Stelei în perioada 1991-1995 şi manager în Ghencea anul trecut, Pandi a rîs de felul în care Nicoliţă execută fazele fixe: "El ridica mîna la toate fazele fixe pe care le executa arătînd o schemă, însă niciodată nu dădea unde trebuia. Îmi amintesc că plecau toţi adversarii cu gleznele şi cu genunchii umflaţi de la cîte mingi îi lovea din centrările lui Bănel. Una e să-ţi propui să dai o centrare şi alta e să o şi reuşeşti!".

Cifrele îl contrazic pe Panduru
Conform statisticii, în sezonul trecut Bănel a fost pe locul doi în topul jucătorilor stelişti care trimit cele mai multe centrări utile într-un meci, după Bonfim. Media mijlocaşului drepta este de 1,24 de centrări într-o partidă. Nicoliţă este ajutat şi de faptul că el are şi cele mai multe încercări de a centra dintre steliştii care au evoluat campionatul trecut.

131 de partide a adunat Panduru la Steaua în patru ani, el marcînd şi 34 de goluri

186 de meciuri a jucat Nicoliţă pentru roş-albaştri în Liga 1, el înscriind şi 23 de goluri

Citește și:
La 1:30 noaptea în Melbourne, eternul Novak Djokovic revine în finala Australian Open! Duel fenomenal de 4 ore cu Jannik Sinner
Tenis
La 1:30 noaptea în Melbourne, eternul Novak Djokovic revine în finala Australian Open! Duel fenomenal de 4 ore cu Jannik Sinner
Play-off Liga Campionilor: pe cine va înfrunta Interul lui Cristi Chivu + toate meciurile
Liga Campionilor
Play-off Liga Campionilor: pe cine va înfrunta Interul lui Cristi Chivu + toate meciurile
La câteva ore după FCSB - Fenerbahce, Mihai Stoica vine cu vești groaznice: „Va suferi o intervenţie chirurgicală!”
Superliga
La câteva ore după FCSB - Fenerbahce, Mihai Stoica vine cu vești groaznice: „Va suferi o intervenţie chirurgicală!”
Alexander Zverev, explozie de furie în semifinala cu Carlos Alcaraz: „Mereu îi protejați pe ăștia doi!”
Tenis
Alexander Zverev, explozie de furie în semifinala cu Carlos Alcaraz: „Mereu îi protejați pe ăștia doi!”
ULTIMA ORĂ Uzina Dacia din Maroc a depășit în premieră fabrica din România
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Uzina Dacia din Maroc a depășit în premieră fabrica din România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (20)
adiysteaua
adiysteaua  •  16 August 2011, 10:15

pandi asta este pe zi ce trece un gunoi la fel ca si prietenul sau de emisiune pe dolce prost crescutul si parazitul ala la care nu pot nici sa ai pronunt numele ca mi se face rau. panduru ar trebui sa taca ca ataca steaua prin ce face el si sa nu uite ca el a ajutat steaua dar steaua l-a facut mare.nicolita saracu atita poate dar e cel mai util jucator din divizia a. poate ar trebui sa mai avem la steaua vreo 2 banei dar cei ce vb rau de baiatul asta nu va pricepeti la footbal decit la butonat pe calculator si de vb la emisiune gen panduru si gunoiu ala.

ryan_bob2002
ryan_bob2002  •  15 August 2011, 12:41

degeaba comentam n oi aici ca oricum nu ne baga nimeni in seama...ar trebui totusi incercat cu banel fundas desi daca e matei sanatos e de 10 ori mai bun

sica2ro200
sica2ro200  •  15 August 2011, 10:53

banel inroseste gleznele si genunchii fundasilor adversi cand centreaza...banel =cornelinho(el scoate doar corner)

Vezi toate comentariile (20)
Comentează