FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - MALMO 0-0 (1-3 D.PEN.)

Rapid la al doilea egal consecutiv » Zero scandinav şi 4 penalty-uri ratate! :D

Articol de , - Publicat miercuri, 02 februarie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 05 februarie 2011 11:53

Giuleştenii au irosit 4 penalty-uri şi au remizat alb pentru a doua oară consecutiv în amicalele din Spania cu echipele nordice

De două meciuri, Rapid nu mai primeşte gol, dar nici nu mai dă! După 0-0 cu norvegienii de la Rosenborg, partidă pierdută apoi de alb-vişinii la penalty-uri, giuleştenilor nu le-a mers ofensiva nici ieri cu suedezii de la Malmo. Cu Pancu avansat în linia de atac, trupa lui Şumudică a controlat din start jocul, însă Sburlea şi-a respectat "supranumele" de campion al ratărilor.

Brazilianul Olberdam a debutat în alb-vişiniu după pauză şi s-a "remarcat" doar printr-un cartonaş galben. Faza meciului a avut loc cu 5 minute înainte de finalul timpului regulamentar. Roman a obţinut un penalty, dar rapidiştii n-au marcat nici aşa, Bozovici executînd slab.

Trei colegi l-au imitat pe muntenegrean apoi la executarea loviturilor de departajare.

Rapid - Malmo 0-0 (1-3 d.p.)
A marcat pentru rapidişti din penalty: Cassio. Au ratat: Sburlea, M. Roman, Spadacio
Rapid: D. Coman - Candido Costa, M. Constantin, Glauber, Ezequias - Şt. Grigorie, Spadacio, N. Grigore, S. Frunză - Sburlea, Pancu. Antrenor Marius Şumudică. Au mai jucat: Olberdam, Bozovici, C. Lazăr, M. Roman, Cassio.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga