FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - SEPSI 1-1

Ce l-a nemulțumit pe Mihai Iosif la remiza cu Sepsi: „Și tot sunt eu ăla prost”

Rapid și Sepsi Sf. Gheorghe au remizat, scor 1-1. Mihai Iosif (47 de ani) crede că echilibrul partidei a fost rupt de o decizie greșită a lui Sebastian Colțescu, eliminarea lui Alexandru Albu din minutul 33. +19   FOTO

Articol de GSP - Publicat vineri, 11 februarie 2022 22:28 / Actualizat vineri, 11 februarie 2022 22:42

„Stai, pregătești un meci o săptămână întreagă, apoi rămâi în 10 oameni. Și tot eu sunt ăla prost... N-am văzut reluarea, dar din punctul meu absolut n-a fost de roșu la Alex Albu.

În rest, n-am decât să felicit jucătorii. În afara golului, nu știu dacă ei au ajuns vreodată la poartă. Noi am arătat spirit, devotament. La pauză le-am spus că nu putem să pierdem meciul. Noi vrem să ne impunem stilul, azi am vrut să jucăm cu două vârfuri, apoi planurile au fost date peste cap de un cartonaș roșu...”, a spus Mihai Iosif, la Telekom Sport.

Colțescu s-a răzgândit! L-a eliminat pe Albu, deși avea intenția să-i arate doar „galben”
Rapid - Sepsi

Mihai Iosif, după Rapid - Sepsi 1-1: „Și tot eu sunt ăla prost”

Mihai Iosif l-a felicitat pe Alexandru Ioniță II, autorul golului rapidist din prelungiri: „Mi-a răsplătit încrederea. Cât sunt lângă el, îl cunosc de mic, va avea încrederea mea pe viață. Toți am avut nevoie de gol, și noi, și el. Toți suntem o echipă! El avea nevoie de gol, mă bucur și îl felicit”.

E la patrulea egal, dar cu echipe net superioare ca buget. Întârzie victoria pentru că jucăm mereu cu un om în minus. Acum jucăm cu campioana României, încercăm să facem tot ce putem.

O să iau eu toată responsabilitatea pe umerii mei. Dar sunt și eu om, am o inimă, un cap, și n-aș vrea să îmi plesnească. Am și eu familie, vreau să fiu sănătos.

- Mihai Iosif, antrenor Rapid

VIDEO Mihai Iosif nu își face griji pentru postul său: „Când Rapid era în Liga 5, nu se înghesuiau așa mulți antrenori”

INTERVIU EXCLUSIV Nicolo Napoli a dezvăluit cum a reușit să revitalizeze jocul revelației FCU Craiova: „Pregătesc echipa după metodele lui Lippi”

EXCLUSIV Probleme fără sfârșit la Dinamo » S-a accidentat și riscă să rateze restul sezonului regulat

Ce s-a întâmplat pe gazon imediat după Csikszereda - Dinamo » Momente uluitoare la Miercurea Ciuc: „Plecați cu toții, lăsați-ne!”
Presa din Ungaria, reacție devastatoare după Csikszereda - Dinamo: „Nu au existat”
Vrea să scape imediat de la FCSB » Jucătorul transferat pentru 400.000 de euro nu mai suportă și se pune la masa negocierilor cu Gigi Becali

La fel ca Ionel Ganea! Un nou fotbalist de legendă a reacționat dur după ce nu a fost invitat la meciul de adio: „Eu am construit această Generație de Aur! ”

O imagine postată de Jose Mourinho din vestiarul Arenei Naționale a devenit virală în Italia: „Unicul pe care îl iubesc”