FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - FC BOTOȘANI 5-1

Concluziile lui Romario Benzar, după înfrângerea usturătoare din Bănie: „Am arătat rău pe final! Asta trebuie să facem ca să ieșim din subsolul clasamentului”

FC Botoșani a pierdut clar pe terenul CS Universității Craiova, scor 1-5, într-o partidă din runda cu numărul 11 din Superliga. Romario Benzar (31 de ani), fundașul dreapta al moldovenilor, a analizat meciul din Bănie.

Articol de - Publicat duminica, 01 octombrie 2023 17:24 / Actualizat duminica, 01 octombrie 2023 17:24

FC Botoșani a pierdut și pe terenul CS Universității Craiova și rămâne fără victorie în primele 11 etape ale campionatului.  Romario Beznar, experimentatul fundaș dreapta al botoșănenilor, crede că lucrurile la echipă se vor schimba cât mai repede posibil, pentru ca FC Botoșani să evite retrogradarea.

Inamicul #1 pe „Oblemenco” » Vedeta Universității Craiova nu a scăpat de furia suporterilor și a ieșit la pauză
CSU CRAIOVA

Romario Benzar, după CSU Craiova - FC Botoșani: „Nu ne-a ieșit ceea ce ne-am propus, să plecăm neînvinși”

„Din păcate nu ne-a ieșit ceea ce ne-am propus azi, să plecăm neînvinși. Am arătat rău pe final, se simte oboseala, dar asta nu e o scuză.

Trebuie să muncim mai bine, să ieșim mai atenți pe teren și să ieșim din josul clasamentului, acolo unde suntem acum. Eu vin după 3 luni de pauză în care doar m-am antrenat singur, de aceea am fost scos la pauză.

Pot spune că am arătat rău azi, dar cu UTA, cu Poli Iași, am dominat meciurile, am avut multe ocazii și am pierdut puncte nemeritat. Știam că întâlnim o echipă bună la Craiova, care se bate la campionat.

Sper că vom obține puncte în meciul următor. Trebuie să analizăm această înfrângere, lucrurile rele pe care le-am făcut azi și să fim mai concentrați, să dăm mai mult fiecare.

Doar așa cred că vom ieși din subsolul clasamentului”, a declarat Romario Benzar, la microfonul Digi Sport.

Gigi Becali nu-l iartă: „Mi-a scos 20-30 de milioane de euro din buzunar”

Suma oficială plătită de noul acționar al lui Dinamo. Cine se află în spatele RNV Sports