FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - FC BRAŞOV

Rusescu a deschis balul în meciul cu Braşov şi a atins o performanţă impresionantă

Articol de - Publicat marti, 28 mai 2013 00:00 / Actualizat marti, 28 mai 2013 18:45

Golul marcat de Rusescu în minutul 3 a consemnat o nouã bornã în cariera atacantului stelist. Acesta a ajuns la 50 de goluri în Liga 1, cifrã pe care nu o mai întîlnim la nici unul din actualul lot al Stelei.

Raul Rusescu a venit la Steaua în vara anului 2011 şi a înscris pentru gruparea "roş-albastrã" 34 de goluri în campionat şi 7 în cupele europene.

Rusescu s-a distanþat la 5 goluri de Bokila în clasamentul golgeterilor, 21 de goluri. Ultimul stelist care a terminat pe prima poziţie în topul marcatorilor a fost Claudiu Rãducanu la finele stagiunii 2002/2003.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”