FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - SĂGEATA 5-0

Secundul lui Mourinho şocat în Ghencea! » Asistentul portughezului a vrut să plece la pauza meciului Stelei cu Săgeata

Articol de - Publicat luni, 16 septembrie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 15 septembrie 2013 19:44

Oficialul din staff-ul londonezilor a intenţionat să plece la pauză de la meci, avînd şi un argument la ceea ce văzuse: "Cred că şi antrenamentul a fost mai tare ca meciul ăsta"

Chiar dacă Steaua o va întîlni pe Chelsea abia peste două săptămîni, în etapa a doua a grupei E din Liga Campionilor, Mourinho şi-a trimis deja la Bucureşti un asistent ca să o spioneze pe Steaua. Jose Morais, cel care a lucrat cu Mou şi la Porto, Inter şi Real Madrid şi care e unul dintre cei 3 secunzi ai "principalului" lusitan, a fost sîmbătă seara în Ghencea, la galopul de sănătate al lui Bourceanu şi compania, 5-0 cu Săgeata Năvodari.

Aflat la una dintre loje, secundul lui Mourinho a avut chiar o replică memorabilă la finalul primelor 45 de minute, cînd scorul era deja 3-0. "Mai bine plec, probabil pentru Steaua şi antrenamentul făcut cu o zi înainte de joc a fost mai puternic ca meciul de azi", le-a spus Jose Morais celor din jurul său, lucru confirmat de Helmuth Duckadam într-o intervenţie la Dolce Sport.

Pînă la disputa cu Chelsea, Steaua va mai susţine 4 jocuri: miercuri cu Schalke, în campionat cu Botoşani şi cu ACS Poli Timişoara, dar şi meci în "16-imile" Cupei României, adversara urmînd să fie stabilită azi, cînd are loc tragerea la sorţi.

10-2 a fost raportul ocaziilor de gol în meciul Steaua - Săgeata Năvodari, terminat cu scorul de 5-0

10 luni au trecut de la precedenta victorie la peste 4 goluri diferenţă reuşită de Steaua, 6-0 cu Chiajna, în deplasare, meci disputat în 30 noiembrie 2012

2,33 goluri pe meci e media reuşită de Steaua în actualul sezon în cele 12 meciuri oficiale susţinute în 3 competiţii diferite, Supercupa, Champions League, Liga 1, trupa lui Reghe neavînd încă nici o înfrîngere

1 octombrie e data la care se va disputa meciul Steaua - Chelsea, pe Arena Naţională, de la 21:45, în direct pe TVR, Digi şi Dolce

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”