FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - RAPID

FOTO Sepsi - Rapid, întrerupt 6 minute pentru o decizie de arbitraj crucială » De ce a intervenit VAR

Momentul în care Sefer îl lovește pe Ciobotariu +10   FOTO
Momentul în care Sefer îl lovește pe Ciobotariu

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 august 2022 22:23 / Actualizat sambata, 27 august 2022 22:27

Sepsi - Rapid | Covăsnenii au deschis scorul la Sfântu Gheorghe după un penalty dictat cu ajutorul VAR. Pentru ca Andrei Chivulete să arate punctul cu var, partida a fost întreruptă aproximativ 6 minute.

În minutul 15, după un corner al lui Sepsi, pe linia careului apărat de Horațiu Moldovan a existat un duel între Denis Ciobotariu, stoperul gazdelor, și Antonio Sefer, extrema giuleștenilor.

Ciobotariu a jucat mingea, în timp ce Sefer a ajuns al doilea la balon și a lovit piciorul adversarului. Inițial, Chivulete a lăsat jocul să continue, însă a fost chemat apoi la margine pentru a revedea faza.

+6 FOTO

După aproximativ 6 minute în care partida a fost oprită, Chivulete a dictat penalty, unul transformat de Mario Rondon. Reluările indică faptul că decizia „centralului” pare a fi una corectă, „infracțiunea” fiind produsă chiar pe linia careului mare.

Clasamentul actualizat din SuperLigă

Mai multe știri din Liga 1:

Dan Petrescu a făcut scandal la conferință: „Trebuie arestați! Sunt șocat, e incredibil!”

Adrian Mititelu, prima reacție după ce l-a vândut pe Compagno la FCSB: „Îmi spuneți că am luat o sumă mare?”

Florentin Petre a semnat cu Dinamo, asistat de Anamaria Prodan, și e făcut praf de Cornel Dinu

„Te ridică sau te bagă în pământ” » Horațiu Moldovan a povestit cum a cucerit-o pe Aza Gabriela: „Prima noastră întâlnire a fost la asigurări”

Iubita unui jucător cu 400 de meciuri în Seria A i-a mărturisit Dilettei Leotta: „De asta dormim în camere separate”