FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - OŢELUL 5-0

Steaua învinge Oţelul cu 5-0 şi urcă pentru o zi pe locul 4!

Articol de GSP - Publicat vineri, 01 mai 2009 00:00

Steaua a învins cu scorul de 5-0 Oţelul Galaţi şi capătă un moral bun înaintea derby-ului cu Dinamo. Bogdan Stancu a deschis scorul în minutul 33, după o pasă venită de la Tiago.

Goian a întrerupt şirul de penalty-uri ratate, transformînd lovitura de pedeapsă obţinută de Dayro Moreno. Toja a înscris în actul secund primul său gol pentru Steaua, în timp ce Dayro Moreno şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor în minutul 67.

Kapetanos a punctat şi el în minutele de prelungiri, înscriind din centrarea lui Ochiroşii.