FOTBAL  »  Superliga  »  TG.MUREŞ - BRAŞOV 0-0

Braşovul lui Şumudică pleacă neînvins de la Tîrgu Mureş. 0-0

Articol de GSP - Publicat vineri, 09 decembrie 2011 00:00 / Actualizat vineri, 09 decembrie 2011 22:27

Marius Şumudică obţine primul punct în deplasare de cînd antrenează Braşovul şi egalul de la Tg.Mureş (0-0) îi îndepărtează pe elevii săi de zona fierbinte a Ligii 1.

Ritmul primei reprize a fost unul bun, peste media Ligii 1, cu faze importante la ambele porţi. Atît Tg.Mureş cît şi FC Braşov au demonstrat că vor toate cele 3 puncte din această întîlnire, dar nici una nu a reuşit să împinge mingea în poarta adversă. În partea secundă a partidei viteza de joc a scăzut, dar ocaziile au continuat să existe, fără ca ele să se materializeze într-o schimbare pe tabela de marcaj.

URMĂREŞTE AICI DESFĂŞURAREA MECIULUI LIVETEXT

Echipe

Tg.Mureş: 1. Albuţ - 4. Gugu, 23. D. Matei, 16. E. Nicu, 32. Topici - 94. Bumba, 10. Ilyeş (cpt.), 7. Pădureţu, 19. Fl. Dan - 20. Subotici, 29. Didi
Rezerve: 22. Balauru, 5. Donadoni, 8. Celsinho, 25. Vagner, 27. Goge, 90. Issa Ba, 99. Ruiz

Braşov: 13. Felguiras - 20. Ciupe, 23. R. Machado, 28. L. Munteanu, 12. Cr. Ionescu - 16. Viveiros, 18. M. Cristescu, 11. Distefano, 10. Chipciu - 79. Moutinho, 9. Buga
Rezerve: 1. Marc, 6. Majernik, 8. Mateiu, 9. Hadnagy, 14. Paez, 17. H. Popa, 21. Fl. Stîngă

Echipe

Florentin Petre a semnat cu Dinamo, asistat de Anamaria Prodan, și e făcut praf de Cornel Dinu

„Te ridică sau te bagă în pământ” » Horațiu Moldovan a povestit cum a cucerit-o pe Aza Gabriela: „Prima noastră întâlnire a fost la asigurări”

Iubita unui jucător cu 400 de meciuri în Seria A i-a mărturisit Dilettei Leotta: „De asta dormim în camere separate”

Comentarii (5)
kullwarior
kullwarior  •  09 Decembrie 2011, 22:53

Nu stiu cum a vazut lumea meciul asta dar eu am trait cu impresia ca " Perla Brasovului" a cam stricat o gramada de faze...Sumudica trebuie sa-i bage cat mai curand in cap lui Chipciu ca nu e nici pe departe Messi...Deocamdata el nu poate duce singur meciul in carca...Au fost cel putin trei faze in care daca pasa iesea mai bine pentru noi...Si parca vad maine pe site-ul Brasovului ca iar iese cel mai bun jucator in sondaj...De cateva meciuri nu mai joaca nimic...Bine macar ca joaca din ce in ce mai bine Viveiros si Mouthinio...Altfel eram in plop...Si plopul in parc la tractoru '

romelo777
romelo777  •  09 Decembrie 2011, 22:39

popor de cersetori!toti jucatorii si spectatorii aveau de protestat la orice fault.simulari peste simulari.circ total!fotbal putin!

flafy
flafy  •  09 Decembrie 2011, 21:22
Postat de flafy pe 09 Decembrie 2011, 21:20

primele 30 de minute au fost destul de echilibrate,ambele echipe au jucat binisor,parca mai mult a dominat FC Brasov,iar in ultimul sfert de ora partida a explodat,FCM-ul a inceput sa pune presiune asupra portii aparate de Felgueiras si a ratat multe ocazii(vreo 3 chiar singur cu portarul) de la FCM i-am remarcat pe Florin Dan(care a dat niste pase foarte bune)si pe Bumba(care este un jucator foarte bun si cred ca va ajunge departe) iar de la FC Brasov pe Chipciu(care a fost cel mai activ dintre brasoveni,a avut cateva suturi la poarta plus cateva pase destul de bune) si Cristescu care face jocul celor de la FC Brasov) a,si sa nu uit de Felgueiras care in opinia mea este cel mai bun portar

cel mai bun portar din liga 1! si mai sunt 2 lucruri pe care le-am remarcat in aceasta prima repriza, unul ar fi faptul ca la Targu Mures sunt -2C si cu toate acestea stadionul este peste 50% ocupat de suporteri(chiar undeva la 75%) si al doilea ar fi arbitrajul care a fost impecabil!sper ca arbitrul sa arbitreze asa pana la finalul partidei!