Comentarii (15)
mafa
mafa  •  20 Ianuarie 2024, 18:00
Postat de grobelaar pe 20 Ianuarie 2024, 14:54

Nu îi înțeleg pe jucătorii care aleg să își „ajusteze” realizările fotbalistice în condițiile în care informațiile pot fi foarte ușor verificate. La fel cum nu îi înțeleg nici pe jurnaliștii care iau de bune orice informații. Badea susține că a dat 5 goluri și nu oricum ci într-o singură repriză, iar la pauză era 5-0 pentru Vaslui. Lucrurile nu au stat (chiar) așa. 1) La pauză era 1-0; 2) Badea a marcat 4 goluri; 3) A fost schimbat în minutul 70, la scorul de 4-0, cu Parpalea; 4) Rezultatul final a fost 5-1, ultimul gol al partidei fiind marcat chiar de Parpalea în minutul 87, după ce oaspeții reduseseră din diferență. Și Șumudică își mai umflă realizările - mai ales din perioada „portugheză” - dar are mai mult haz. Totuși, să îi acordăm circumstanțe atenuante și lui Vali care poate nu își revenise din toate punctele de vedere după o noapte de pomină. Oricum, dacă la faze din astea simple se exagerează...

Iarta-l !!...inca e mahmur.

Dan80
Dan80  •  20 Ianuarie 2024, 15:39

De ce nu mi-ați dat mesajul ?

Dan80
Dan80  •  20 Ianuarie 2024, 15:34

Vali Badea....aberează ! Unde a marcat 5 goluri , într-o repriză....la Moinești ? Păi am fost la meci ! A fost jale mare pentru Sdrobiș....că a fost învins de Vlăduț , antrenorul Moineștului ! Porumboiu , cu Sdrobiș antrenor , a fost învins de Petrolul Moinești și la Vaslui și la Moinești și a terminat campionatul pe locul 2 , după Petrolul Moinești , dar....înaintea lui Marius Stan , care era președinte la Poli Iași ! Toate cele 3 echipe au promovat în liga 2 ! Așa că Vali Badea....revino-ți ! Nu ai dat în viața ta 5 goluri , într-o repriză ! Iar despre Sdrobiș....mai ușor , că știm cum a avut rezultate !!!

grobelaar
grobelaar  •  20 Ianuarie 2024, 14:54

rocky3
rocky3  •  20 Ianuarie 2024, 14:14

Întrebare pentru Radio Erevan: E adevărat ca Vali Badea a dat 5 goluri intr-o repriză la Moinești în divizia B? - Da, e adevărat, numai că nu la Moinești, ci la Tg. Ocna, și nu în divizia B, ci în divizia C și nu a marcat, ci au primit 5 goluri!;)

iar_locul_doi
iar_locul_doi  •  20 Ianuarie 2024, 13:52

Asta are 28 de goluri in 3 ani la Vaslui si a dat 5 goluri intr-un meci ... mare atacant si asta are 50 de goluri in toata cariera ....la Fcsb a marcat 15 goluri in 3 ani !

parachioara5
parachioara5  •  20 Ianuarie 2024, 13:09

...apa bei ...apa joci...

Copenhaga1970
Copenhaga1970  •  20 Ianuarie 2024, 13:08

Atunci când puneți pe masă întâmplări povestite de neica nimeni însoțite de eticheta „exclusiv” însemnă că singurii cititori sunt autorul și, eventual, doamna mamă?

donqhote
donqhote  •  20 Ianuarie 2024, 13:07

ati verificat si voi, GSP, daca Badea a dat vreodata in viata lui 5 goluri intr-o repriza? Ca poate nici acum nu s-a trezit din betia de la Targu Ocna.