FOTBAL  »  Superliga  »  OŢELUL-FCM TG. MUREŞ, AZI, ORA 18:00, GSP TV ŞI FAZEVIDEO PE GSP.RO

Vezi aici faze VIDEO de la Oţelul - FCM Tg. Mureş 1-0

Articol de GSP - Publicat luni, 16 august 2010 00:00

Echipa lui Dorinel Munteanu a rămas neînvinsă în acest campionat, obţinînd 10 puncte din 12 posibile şi rămîne fără gol primit

De partea cealaltă este o nou-promovată, FCM Tg. Mureş rămîne cu patru puncte şi se apropie de subsolul clasamentului

În minutul 21, Ionuţ Neagu centrează în careu dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri, însă Pena nu reuşeşte să ajungă la balon.

În minutul 25, Ochiroşii scapă singur cu portarul şi şutează la colţul lung, însă mingea trece pe lîngă poartă.

În minutul 27, Giurgiu şutează puternic de la 20 de metri, însă balonul trece la o palmă de bara porţii lui Dănălache

În minutul 62, Sârghi reia în bară, din doi metri, o centrare trimisă de Sălăgeanu din flancul drept.

În minutul 69, Liviu Antal deschide scorul pentru gazde dintr-un penalti obţinut de Râpă.

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”