FOTBAL  »  Superliga  »  FC BRAŞOV-GLORIA BISTRIŢA

Vezi cele mai importante faze VIDEO din FC Braşov-Gloria Bistriţa 6-0!

Articol de GSP - Publicat joi, 06 mai 2010 00:00

Cine ar fi crezut că Viorel Moldovan va putea să-şi motiveze atît de bine jucătorii încît să spulbere o echipă care a avut un retur foarte bun, Gloria Bistriţa. Braşovenii erau lipsiţi de orice griji, dar şi de mari speranţe şi nimeni nu se aştepta să vedem nu mai puţin de şase goluri în poarta lui Albuţ!

FC Braşov: 32. Mincă - 2. Rui Duarte, 15. Oros, 4. Abrudan, 12. Cr. Ionescu - 14. Roman, 8. Grigore (26. Mateiu '72), 27. Măldărăşanu (10. Ilyeş '28), 7. C. Munteanu (5. Chipciu '74)- 21. Sburlea, 9. Hadnagy. Antrenor: Viorel Moldovan.

Gloria Bistriţa: 22. Albuţ - 20. Homei, 18. Frăsinescu, 3. Ciucă (4. V. Năstase '67), 15. Latovlevici - 6. Mureşan - 2. C. Petre (23. Mandea '69), - 30. Băjenaru, 11. Ze Rui (7. Coroian '58) - 24. Hora - 10. Moraes. Antrenor: Marius Şumudică.

Cartonaşe galbene: Mincă '39, Grigore '70, Oros '73, Hadnagy '81 / Frăsinescu '25, Ciucă '39, Homei '45, Năstase '79

Arbitri: Florin Marcu (central) - Iulius Timar, Liviu Ciubotariu (asistenţi) - Marian Bordean (rezervă)

VIDEO / Braşovenii sînt aproape de gol prin Sburlea, care trage pe lîngă poartă de la 12 metri, după ce a primit o pasă de la Roman

VIDEO / 1-0 Gazdele au deschis scorul în minutul 49 prin Abrudan, care a marcat cu capul din şase metri, după o lovitură de la colţ executată de Cătălin Muntean

VIDEO /  2-0 Cătălin Munteanu a reuşit un gol de senzaţie, cu un şut în vinclu de la 20 de metri

VIDEO / 3-0 Sabrin Sburlea marchează pentru 3-0. Lansat excelent spre poarta lui Albuţ, atacantul braşovean l-a executat pe portarul Gloriei cu un şut de la marginea careului

VIDEO / 4-0 Intrat de cîteva secunde pe teren, Vali Năstase a marcat un autogol, după o neînţelegere cu portarul Albuţ

VIDEO / 5-0 În minutul 78, Chipciu urcă scorul la 5-0 cu un şut din 11 metri, după o pasă venită de la Hadnagy.

VIDEO / 6-0 În minutul 81, Hadnagy înscrie al şaselea gol al Brasovului, reluînd pe jos, din 8 metri.

VIDEO / Vezi aici toate fazele din FC Braşov - Gloria Bistriţa!

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”