multe ,,cazaturi,, are si dinamo in echipa, dar ieri trebuiau sa cistige cu pandurii...

davidog05
davidog05  •  23 Martie 2014, 10:17
Postat de zidane92 pe 23 Martie 2014, 10:10

O sa mai avem si noi vreodata aparare decenta la Dinamo?Aseara a fost cascadorii rasului da -o dracu de treaba sa le fie rusine la fundasi ai 8-3 la ocazii dai 2 goluri acasa si nu iei nici macar un punct sa le dea prima la ceilalti jucatori afonii,ce sa faci ba cu alde filip ,boubacar sau rus?

prietene, din statistica asta făcând abstracție de foaia cu echipa de joc în care era notat că Dinamo joacă cu un Bălgrădean, eu pot trage concluzia că echipa a jucat fără portar: au fost șuturi pe poartă nu în fundași, de aici aș înțelege că și șuturile noastre ar fi trebui să se pună goluri că doar au trecut de fundașii gorjeni. dar trei ocazii de poartă mi se pare rezonabil pentru apărare și dezamăgitor pt portar.

lysergide
lysergide  •  23 Martie 2014, 10:16
Postat de adrian.1984 pe 23 Martie 2014, 10:02

Cam asa ar trebui sa araate meciurile in Liga 1 pentru a readuce spectatorii pe stadioane si pentru a se vorbi de fotbal in ziarele de sport, nu de ce betie a mai tras unu, ce mananca nu stiu cine la racoare samd. Bravo Dinamo. Abia astept meciul de joi. Sper sa fie un adevarat specatcol fotbalistic.

"Marica si-a luat o noua haina de blana." vorba lui Bobonete. :))))

mitroi2008
mitroi2008  •  23 Martie 2014, 10:10

totusi, pare putin cam ciudat ca pandurii au inscris de cate ori au vrut, desi nu marcasera decat un gol in celelate meciuri din retur! prea mult suspans in ultimele 25 de minute pentru un meci care era destul de calm pana in minutul 70!

zidane92
zidane92  •  23 Martie 2014, 10:10

davidog05
davidog05  •  23 Martie 2014, 10:07
Postat de andrei.f pe 23 Martie 2014, 09:56

Dinamoviştii au luat-o în flit de la Pandurii. Joi intră pe mâna steliştilor !

au intrat recent și în curtea lor și n-au plecat cu mâna goală.. Va fii o dublă de neuitat! ești de acord cu mine?

terminatorul3
terminatorul3  •  23 Martie 2014, 10:07

Asa ar trebui sa arate doar meciurile lui dinamu , cu infrangeri ! : ))))))

adrian.1984
adrian.1984  •  23 Martie 2014, 10:02

adi_stelistul
adi_stelistul  •  23 Martie 2014, 09:59

Nu stiu de ce e maxim. "Maxim" inseamna ca mai mult de atat nu se poate. Sa primesti gol in minutul 8 al prelungirilor intr-un meci cu o miza net superioara e un ghinion mai mare. Ca sa nu mai spun de golul primit de nationala la Copenhaga. Etc. Asta-i viata. Bilinski are calitati certe de atacant. Cred ca e un castig pentru Dinamo. A avut si o ratare incredibila, dar una peste alta promite. Pandurii nu renunta la Europa, ceea ce e bine pentru ca altfel campionatul risca sa nu mai intereseze prea mult la varf. Steaua scapata de urmaritoare, celelalte 3 calificate in Europa cunoscute... Asa macar mai e putin suspans si miza.