FOTBAL  »  Superliga  »  ASA TG. MUREȘ - PANDURII 0-2

VIDEO ASA Tg.Mureș - Pandurii 0-2 » Meci cu nervi și scandal! Mureșenii au primit 4 cartonașe roșii

Articol de GSP - Publicat luni, 07 martie 2016 22:30

Pandurii a câștigat meciul cu ASA Tg. Mureș, 2-0, după o partidă cu nervi și patru jucători eliminați.

ASA - PANDURII 0-2 (Vasiljevici 46', Hora 73' - pen.)- VIDEO / liveTEXT

GALBENE: Țucudean 29', 31', Pirvulescu 29', Stăncioiu 32', Mutu 33', Gonzalez 34', Matei 37', Costa 59', Buș 67', Gorobsov 84' / Vasco 16', Săpunaru 34', Ropotan 81'

ROȘiI: Țucudean 31', Constantin 65', Voiculeț 82', Costa 85'

Meciul a fost unul extrem de tensionat și cu mulți nervi.

Ambele goluri au fost marcate în a doua repriză. În minutul 46, Vasiljevici a deschis scorul cu o lovitură de cap din șapte metri. Scorul final a fost stabilit de Hora, care a transformat un penalty, în minutul 73.

După această victorie, Pandurii urcă pe locul doi, cu 27 de puncte, două mai puțin decât Astra, iar ASA Tg. Mureș rămâne pe locul 6.

PATRU CARTONAȘE ROȘII

Jucătorii ambelor echipe au fost extrem de nervoși, iar Sebastian Colțescu a dat 4 cartonașe roșii, toate acordat celor de la ASA.

Primul care a ajuns mai devreme la vestiare a fost Țucudean, care a primit două cartonașe galbene în minutele 30 și 32. După pauză, mureșenii au continuat să fie nervoșim iar Constantin a fost eliminat în minutul 65, pentru un fault dur, primind roșu direct.

În minutele 82 și 84, Voiculeț și Ramiro Costa au fost și ei eliminați, după faulturi dure. Pe lângă cele patru roșii, cei de la ASA au mai primit și 10 cartonașe galbene.

Echipe de start:

ASA Tg. Mures: Stăncioiu - G. Matei, M. Constantin, Gonzalez, Pârvulescu - Gorobsov, Brandan (Dedov 46') - Voiculet, Mutu (Ramiro Costa 46'), L. Buș - Țucudean
Rezerve: Viciu, Jazvici,  Balaur, Borza, NDoye

Pandurii: Stanca - Ungurușan, Săpunaru, V. Fernandez (Vasiljevici 33'), Grecu - Mrzljak, Ropotan - Antal, Nistor, Nicoară - Hora
Rezerve: Mingote,  Ciucur, Pițian, Acsinte, Răuță, Wellington

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”

Comentarii (299)
argus
argus  •  08 Martie 2016, 04:51

As vrea sa supun atentiei prestatia comentatorului Cosmin (Cozmin?) Baleanu (un fel de "Mos Teaca", cu ticul verbal "repet", s-a dat "in stamba", prin apelul persuasiv adresat tele-spectatorilor, de a nu tine cont de "liniute, grafice, tot soiul de..." fiindca, sustine "gurul" ignorant, "...pentru asta, trebuie sa fi la stadion, altfel nu...". Pai, sa ma ierte Domnul, cum poate un comentator, presupus a fi "cat de cat" scolit si cu minime cunostinte in materie de prevederi in ale UEFA (sau doar FIFA?) ca incepand cu anul urmator, sa fie introdus un sistem video prin care arbitrul sa poata fi ajutat la fazele grele, sau cel putin discutabile, pt. a lua decizii corecte. Atunci, cum poti sa "pledezi" ca ultimul initiat in "ale bitzisorilor" (pt. Baleanu, precizez ca "bitzisori" pot fi cititi "in ale informaticii") oricat de stelist ai fi, ca graficele si/sau "liniutele" invocate de Baleanu, nu au suport tehnic? Mai ramane ca Baleanu, sa anunte UEFA ("repet" FIFA?) in ce mare eroare se afla, intentionand implementarea sistemului video amintit mai sus. Dar nu numai! Baleanu sa nu cumva sa omita trimiterea in judecata a "manipulatorilor opiniei publice" pentru "grafice si liniute"...Ce confunda Baleanu, este ceea ce in fizica este definita ca "eroare de paralaxa", eroare ce prin softul utilizat in reluarea fazelor, exclude

tandd
tandd  •  08 Martie 2016, 00:24
Postat de luciann pe 07 Martie 2016, 23:36

Hamroun in niciun caz! A fost provocat de Filip dupa ce a luat rosu ala! Ar trebui suspendat drastic! Pai asa si eu, iau un rosu si dupa incep sa ma iau la bataie cu toti adversarii inloc sa ma duc la vestiare! Ma doare la basca, oricum am luat rosu, ii provoc si pe altii, nu pot sa iau doua rosii! E vina lui Hategan ca nu a insistat sa se duca la vestiare!

ma oameni buni,noi suntem sanatosi????e prima intrebare,pai si filip a luat rosu ptr ca a fost provocat de hamroun,ce conteaza cine te provoaca daca vrei sa-ti faci singur dreptate e rosu ce atata tevatura?