FOTBAL  »  Superliga  »  CEAHLĂUL - CS SEVERIN, AZI, ORA 17:00, DOLCESPORT ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

VIDEO Ceahlăul - Severin 1-0 » Nemţenii au depăşit Viitorul în clasament

Articol de GSP - Publicat duminica, 31 martie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 31 martie 2013 18:53

Ceahlăul a cîştigat partida de pe teren prorpiu cu CS Severin, scor 1-0 şi a obţinut trei puncte de aur în lupta pentru salvarea de la retrogradare.

Vezi aici liveTEXT partida!

Vezi aici VIDEO!

Nemţenii au dominat partida încă de la început şi au ratat foarte multe ocazii. Marc a înscris primul său gol în minutul 38, reuşită care s-a dovedit în cele din urmă decisivă.

În minutul 51 oaspeţii puteau egala, însă Florin Costea a ratat un penalty. În urma acestei victorii Ceahlăul acumulează 24 de puncte şi trece peste Viitorul, care coboară pe poziţie retrogradabilă. Severinenii rămîn pe 17 cu 17 puncte.

ECHIPELE DE START:

Ceahlăul: Jovici - Dumitraş, Rusu, Marc, Ichim - Achim, Onciu - Gheorghiu, M. Constantinescu, Bădescu - Golubovici

Rezerve: Miron, Barna, Tolimir, Lukanovici, Pavel, Ştefănescu, Velici

CS Severin: Panagopoulos - Hasanovici, Durimel, Asanovici, Brata - Neacşa, Vranjkovic, Djalilov, Olah - Costea, Roman

Rezerve: Hotoboc, Bălău, Toba, Velcovici, Joel Thomas, Crăciun, Poiană

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”