FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - FC BOTOŞANI

VIDEO Chiajna remizează cu FC Botoşani, 3-3, după un meci spectaculos

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 septembrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 20 septembrie 2014 17:55

Chiajna a părăsit ultimul loc, după ce a remizat cu FC Botoşani, 3-3, într-unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale noului sezon.

Trupa lui Mariuş Şumudică a deschis scorul încă din minutul 4 prin Purece. Vaşvari a egalat în minutul 23 din penalty, însă egalitatea s-a menţinut doar pentru 3 minute, cînd Maftei i-a readus pe ilfoveni în atac.

Vezi desfăşurarea liveTEXT a meciului

Moldovenii au întors rezultatul după pauză, graţie dublei lui Fulop (50, 62). Gazdele au smuls însă un egal, după ce Boldrin a transformat penalty-ul uşor acordat de Marius Avram.

Echipele de start:
Chiajna: Rîmniceanu - Maftei, Bagarici, Martins, Bucurică - Stan, Purece, Lovin, Boldrin - Wellington, Pena

Botoşani: Curileac - Patache, Ngadeu, Tincu, Acsinte - Vaşvari, Danci, Croitoru - Fulop, Hadnagy, Martinus

Gol Purece, 1-0

Gol Vaşvari, 1-1

Gol Maftei, 2-1

Gol Fulop, 2-2

Gol Fulop, 3-2

Gol Boldrin, 3-3