FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - FC VOLUNTARI 1-3

VIDEO Claudiu Niculescu l-a umilit pe Stoican » FC Voluntari a distrus-o pe Pandurii, 3-1, iar misiunea gorjenilor devine infernală

Articol de GSP - Publicat duminica, 30 aprilie 2017 16:42

FC Voluntari s-a impus categoric pe terenul lui Pandurii, scor 3-1, iar ilfovenii par să fi înlăturat definitiv emoțiile privind retrogradarea.

Echipa lui Claudiu Niculescu a deschis scorul în minutul 33, după ce Cazan a profitat de o eroare a defensivei gorjenilor. Fundașul lui FC Voluntari a reușit primul gol în Liga 1 după nu mai puțin de patru ani.

Ilfovenii și-au mărit avantajul în minutul 38, prin Popadiuc, care l-a învins pe Popescu cu un șut din interiorul careului, după ce Florin Cernat luftase incredibil cu doar câteva momente înainte.

FC Voluntari a reușit golul trei în minutul 67, când Cernat și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, înscriind în poarta goală după o nouă eroare a defensivei gorjenilor.

Pandurii a redus din proporțiile scorului în minutul 82, atunci când Surugiu a marcat cu capul din apropiere.

Grație victoriei, FC Voluntari a urcat pe locul 3 în clasamentul play-out-ului, acumulând 27 de puncte.

De partea cealaltă, Pandurii rămâne pe locul 6, cu 17 puncte, și va duce o luptă crâncenă cu Concordia Chiajna pentru poziția care asigură prezența la baraj.

FINAL » Pandurii - FC Voluntari 1-3
Au marcat: Surugiu '82 / L. Cazan '33, Popadiuc '38, Cernat '67