FOTBAL  »  Superliga  »  GLORIA BISTRIŢA - U CLUJ 0-0

VIDEO Decembrie roşu » Bistriţa şi U Cluj s-au întrecut la eliminări, mai puţin la fotbal

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 decembrie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 07 decembrie 2012 22:20

Duelul echipelor din subsolul Ligii 1 s-a încheiat nedecis, după un meci înfrigurat

În duelul "săracilor" din Liga 1, Bistriţa şi U Cluj au trecut la kickboxing în prima jumătate de oră, lăsînd fotbalul îngheţat în gerul de decembrie. Paulinho şi Cleiton s-au grăbit să plece mai devreme în Brazilia, obligîndu-i pe "studenţi" să se apere o oră de joc, în faţa unei Bistriţe dezorientate, incapabilă de orice acţiune ofensivă la buturile lui Boşneag. A rezultat o repriză ternă, colorată doar de intervenţiile lui Dolha la şuturile lui Alex (11, 15) şi Adrian Popa II (44).

Click aici pentru rezumatul VIDEO!

După pauză, culmea, în doar 8 jucători!, U Cluj a fost aproape să cîştige potul cel mare, dar Vasile Gheorghe a ratat singur cu poarta goală (57). Curtuiuş s-a grăbit să-l imite pe Maradona, înscriind cu mîna şi a fost trimis să se dezgheţe la vestiare, după ce a încasat două "galbene" în doar 6 minute (61, 67)! Clujenii au rezistat pînă la final, ciupind un punct unei echipe pentru care fotbalul a devenit un real chin.

9 cartonaşe roşii au încasat clujenii de la startul sezonului, cele mai multe din Liga 1