FOTBAL  »  Superliga  »  OŢELUL - STEAUA

VIDEO Decizii pro-Steaua în prima repriză de la Galaţi » Pintilii a fost iertat de arbitru după un fault criminal din spate!

captură DigiSport

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 decembrie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 08 decembrie 2013 23:25

Arbitrul Iulian Dima a fost extrem de indulgent cu Mihai Pintilii în prima repriză a meciului Oţelul - Steaua.

În minutul 24, mijlocaşul Stelei i-a pus o talpă pe gambă lui Cooper, fault dur din spate care putea fi sancţionat chiar cu roşu. Ce a decis Dima? A acordat fault, fără să scoată cartonaş.

Ion Crăciunescu consideră intrarea lui Pintilii de cartonaş roşu: "Eu la astfel de atacuri, din spate, pe pulpă, am sfătuit mereu arbitrii să dea roşu. Trebuia eliminare".

Vezi VIDEO cu faza

În prelungirile primei părţi, Pintilii l-a pus din nou la încercare pe central. A făcut un nou fault din spate la centrul terenului. Din nou, Dima acordă fault, dar fără să dea şi cartonaş.

VIDEO Se dă sau nu penalty? Controversă: Varela şi Szukala, henţ în careu la aceeaşi fază! Dima n-a acordat nimic

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga