FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - U CLUJ 0-2

VIDEO Două şuturi, două goluri! Universitatea Cluj învinge Chiajna cu 2-0

Articol de GSP - Publicat luni, 11 august 2014 00:00 / Actualizat luni, 11 august 2014 20:56

Partida din etapa a treia, dintre Concordia Chiajna şi Universitatea Cluj, s-a terminat cu victoria clujenilor, 2-0, după un joc închis.

VEZI DESFĂŞURAREA LIVETEXT A MECIULUI!

În prima parte a meciului, Pena a fost omul de la capătul fiecărui şut. Acesta şi-a început recitalul în minutul 13, cînd a tras de la 20 de metri, iar portarul Niculescu a respins în corner. 7 minute mai tîrziu, atacantul Chiajnei n-a mai ajuns la un balon primit în adîncime.

Cea mai importantă ocazie a primei reprize a venit în minutul 44, cînd Alex Stan a şutat de la 15 metri, dar goalkeeperul clujenilor a fost salvat de bara transversală.

Primul gol al Universităţii Cluj a venit în minutul 64, după ce Viveiros a trimis în bară în prima fază, iar balonul s-a întors la el şi a reuşit să înscrie din cădere. Tabela a închis-o Raul Costin, cu 4 minute înainte de final a primit o minge în adîncime şi a înscris pe lîngă portarul gazdelor.

Echipele de start:

Chiajna: Matache - Reljici, Maftei, Diulgherov, Bucurică - Olberdam - Stan, Boldrin, Băjenaru, Serediuc - Pena
Rezerve: Rîmniceanu, Dodo, Purece, Dina, Timov, Brelcici, Bagarici,

U Cluj: V. Niculescu - Ciupe, Ninu, I. Neag, Muşat - R. Costin, Bucşa - Boutadjine, L. Kovacs, Viveiros - Mengolo
Rezerve: Panagopoulos, Stojanovici, P. Jovanovici, Tîrnăcop, Skvork, Jula, Calcan

0-1, Nuno Viveiros

0-2, Raul Costin

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”