FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - DINAMO 2-2

VIDEO Explozie de nervi! » Flavius Stoican şi-a ieşit din minţi după ce Radu Petrescu le-a refuzat dinamoviştilor două penalty-uri

Articol de - Publicat luni, 31 martie 2014 00:00 / Actualizat marti, 01 aprilie 2014 18:13

Stoican a fost eliminat la finele primei reprize, după ce a intrat pe teren pentru a se răfui cu "centralul"

Stoicanetti-show! După al doilea penalty neacordat dinamoviştilor de către Radu Petrescu, antrenorul oaspeţilor şi-a pierdut cumpătul, a intrat 10 metri în teren pentru a se răfui cu "centralul", după care, vreme de aproape 3 minute, n-a vrut să părăsească spaţiul tehnic spre a merge în tribună, după eliminarea sa de către arbitru. Flavius s-a răţoit la "central", i-a reproşat cu gesturi largi, fiind determinat, cu greu, de către Dragoş Grigore să plece la cabine. Răzvan Lucescu a trecut de la gesturile teatrale, cînd îşi făcea cruce, la a-şi calma fotbaliştii.

Click aici pentru VIDEO!

Ce a condus la momentele de furie ale dinamovistului?
1. În minutul 24, la duelul lui Lazăr cu Hoban, dinamoviştii, din teren şi de pe bancă, l-au certat pe Petrescu pentru că n-a arătat punctul cu var şi nu l-a eliminat pe apărător. Reluările DigiSport au arătat că Hoban l-a ţinut de braţ, apoi l-a împins pe mijlocaşul roş-albilor.

2. În minutul 45, la pătrunderea lui Elton, Geraldo a făcut henţ în careu, însă Petrescu a lăsat jocul să continue!
Şi gazdele au mai solicitat un penalty, în minutul 28, după intervenţia lui Grecu asupra lui Camara.