FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - JUVENTUS 3-0

VIDEO+FOTO Descătușare după chin » Dinamo a făcut scor cu Juventus, 3-0, după ce ilfovenii au irosit un penalty la 0-0

Articol de GSP - Publicat luni, 16 octombrie 2017 19:17

Dinamo a câștigat meciul de pe teren propriu cu Juventus București, scor 3-0, și a urcat pe locul 6, poziție care duce în play-off.

"Câinii" au avut primele emoții în minutul 37, când Dudea l-a faultat în careu pe Florin Ștefan și arbitrul Andrei Chivulete a arătat punctul cu var. Liviu Băjenaru a șutat pe direcția lui Penedo, iar portarul calificat la Mondialul de anul viitor a respins foarte bine.

Cu un minut înainte de pauză, grecul Giorgios Katsikas a deschis scorul cu o lovitură perfectă de cap, după un corner executat de Salomao. Tot fundașul grec a majorat diferența prin același procedeu, în minutul 50.

Scorul final a fost stabilit de Costache, care a șutat din interiorul careului cu 10 minute înainte de final. Mingea lui a fost deviată înainte să intre în poartă.

După această victorie, Dinamo a urcat pe locul 6, cu 20 de puncte, în timp ce Juventus rămâne ultima, cu 4 puncte.

DINAMO - JUVENTUS BUCUREȘTI 3-0  VIDEOTEXT
Au marcat: Katsikas 44, 50, Costache 80
Băjenaru a ratat penalty în minutul 39! Vezi VIDEO aici!