FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - ACS POLI 1-1

VIDEO + FOTO FC Botoșani - ACS Poli 1-1 » Cele două formații au terminat la egalitate după un meci frumos

Articol de GSP - Publicat luni, 02 noiembrie 2015 20:00

FC Botoșani și ACS Poli au terminat la egalitate, 1-1, în primul meci al zilei.

Vezi aici cum s-a desfășurat meciul

FC Botoșani - ACS Poli 1-1 (Ivanovici 74'/Hernandez 45+1') - VIDEO

Meciul a fost unul echilibrat, iar ambele formații au avut ocazii mari de a marca. Elevii lui Florin Marin au deschis scorul exact înainte de pauză. În minutul 45, Hernandez a marcat cu un șut de la 12 metri, iar timișorenii au intrat în avantaj la pauză.

În a doua repriză, cei de la ACS Poli a avut ocazii mari, prin Hernandez, Rufino și Croitoru, dar aceștia nu l-au învins pe Iliev.

FC Botoșani a reușit egalarea, prin Ivanovici. Acesta a combinat excelent cu Hadnagy și a marcat cu un șut de la 10 metri. Pînă la final, cele două formații nu au mai putut marca, iar meciul s-a încheiat la egalitate.

După acest egal, FC Botoșani urcă pe locul 11, cu 13 puncte, iar ACS Poli rămîne pe 10, cu 15 puncte.

Echipe de start:

FC Botoșani: Iliev - Dimitrov, Cordoş, Plămadă, Acsinte - Bordeianu, Vaşvari - Hadnagy, Cabrera, Martinus - D. Roman
Rezerve: Plesca, Popovici, Miron, R. Costin, Cucu, Fulop, Ivanovici

ACS Poli: Khirschstein - Belu, Luchin, Cînu, D. Popescu - Melinte, Llorente - Hernandez, Croitoru, Curtean - Rufino
Rezerve: Smaranda, Scutaru, Mailat, Popescu, Elek, Artean, Poparadu

După 16 etape, FC Botoșani se află pe locul 12, cu 12 puncte, iar dacă va cîștiga azi, formația lui Pustai va urca două locuri, depășind rivala de azi.

Elevii lui Florin Marin se află pe locul 10, cu 14 puncte acumulate. Chiar dacă vor obține cele trei puncte, timișorenii nu vor urca în slasament, fiind la cinci puncte de locul 9.

„E jupân, face ce vrea cu echipa” » Prima reacție de la Craiova, după ce Mitriță a fost sărit din schemă de Iordănescu: „Să-și vadă de viața lui!”
Nationala
La 38 de ani și niciun minut jucat la Manchester City, a prelungit până în 2025. Explicația incredibilă
Așteaptă un miracol! Lăsată acasă de Iordănescu, vedeta din Superligă mai are o singură speranță pentru a fi la EURO
Nationala

Mihaela Buzărnescu, fără rezerve la Open GSP: „O singură colegă mi-a dat un mesaj, în tenis trebuie să te păzești de dezamăgiri”

„Există prietenie în tenis?” » Sorana Cîrstea, răspuns tranșant: „Am o poveste care va face deliciul, că e cu Simona Halep”